Własna firma – może lokal gastronomiczny będzie dla ciebie dobrym pomysłem na prowadzenie firmy?

Posted on 04/12/2018 7:29am

Myślisz o otworzeniu własnego baru, knajpy, czy lokalu gastronomicznego? Jest to bardzo dobry pomysł. W końcu tego typu miejsca cieszą się wśród społeczeństwa sporym powodzeniem, odwiedza je wiele, nie tylko młodych, osób. Jest zatem spora szansa, że ci się powiedzie, że plany zakończą się sukcesem. Aby jednak tak było, należy dokładnie swój plan przemyśleć, rozeznać się, czy nie ma on wielu słabych stron, dokładnie przemyśleć krok na każdym etapie. Dopiero wtedy będziesz mógł ze pokojem zabrać się za jego realizację.
karafka
Source: www.decosalon.pl
Po pierwsze, zastanów się, jaki w zasadzie charakter będzie miał otwierany przez ciebie lokal. Czy ma to być tylko bar z alkoholem, czy knajpa, w jakiej poza wypiciem piwa będzie można również coś przekąsić, czy też może ma to iść bardziej w kierunku restauracji, eleganckiego lokalu? Dokładne sprecyzowanie jest niezwykle istotne dla finalnego kształtu twojego przedsięwzięcia - tutaj. Przeanalizuj także, jakiego typu klientów chciałbyś u siebie widzieć. Będzie to ważne w przypadku wyboru lokalizacji, jak również przy planowaniu wystroju. Czy mają to być głównie młode osoby, studenci, miłośnicy sportu, czy może głównie dojrzałe osoby?

Kiedy już to wszystko będziesz wiedział, przyjdzie pora na ustalenie lokalizacji. Jeśli masz w planach otworzyć popularny studencki bar, zlokalizuj go w miejscu, w którym będzie on atrakcyjny dla tego rodzaju klientów – a więc niedaleko uczelni, czy akademików. Zawsze zresztą warto zweryfikować, czy w okolicy mieszka wystarczająco wiele osób, które mogą odwiedzać takie miejsce. Najlepsze są zatem różne osiedla mieszkaniowe, większe dzielnice, jak też centra miast. Unikajmy natomiast raczej okolicy, gdzie mieszkają głównie ludzie starsi, emeryci. Oni oczywiście nie przepadają za odwiedzaniem barów czy knajp.
Następnym istotnym krokiem jest oczywiście skompletowanie wyposażenia (polecane wzory). Poza oczywistymi elementami, takimi jak na przykład stoliki czy krzesła, przyda się również karafka z kieliszkami, jak też shaker cobler. Musisz się zatem przygotować na sporo wydatków - . Czy już pomyślałeś, skąd weźmiesz na to wszystko pieniądze? Kiedyś z pewnością ci się zwrócą i to z nawiązką, ale na początku należy niestety zainwestować i to raczej niemało.

Tags: restauracja, bar, bar studencki