Właściwy sposób na dodanie oszczędności w korporacji

Posted on 07/12/2018 12:16pm

Nie musisz być orłem interesów, ażeby trochę o funkcjonowaniu spółek rozumieć. Rozumiesz przykładowo co oznacza abstrakt "IT". Tak, skrót, nie idzie tu wszakże o angielski leksem przetłumaczony jako "to".


crowdfunding
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Człon "it" to skrót od "Internet Technologies", zatem "technologie internetowe".


W tej gałęzi wiele określeń jest zapożyczonych z języka Szekspira. Często praktyczniejsze jest używanie długich przetłumaczonych równoważników. Tak akurat jest w wypadku zjawiska outsourcing it, które znaczy po zwyczajnie czerpanie z usług zewnętrznych firm do wykonywania różnych zadań. To tak, jakbyśmy do cały czas cieknących kranów wielokrotnie zatrudniali hydraulika zamiast uczyć się fachu, kupować narzędzia, zdobywać wprawę. Tak zwany outsourcing it jest po prostu tańszą drogą do osiągnięcia tego samego zamiaru.

Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowo porywającego na podnoszony tutaj temat, to kliknij oraz zerknij na tekst tamtego artykułu.

Musimy mieć w pamięci, iż zachowanie stanowiska pracy dla własnego informatyka wielokrotnie byłoby dla nas w większej cenie. Samo wyrażenie outsourcing it może tyczyć się oczywiście wszystkich różnych gałęzi gospodarki.


Co zatem mogłoby wchodzić w skład czynności, dla jakich korporacja korzysta z outsourcingu it? Otóż bardzo wiele rzeczy, a do mnóstwa z nich niezbędny jest analityk it - Jest on jakby projektodawcą na budowie. Uzyskuje informacje od klienta czego taki potrzebuje, początkowo uzgadnia różne szczegóły danego projektu, by następnie oddać sprawę do swego biura.


Takowy analityk it powinien poniekąd zaprojektować przyszłościowe wyjście komputerowe, nim te będą przekazane do właściwej budowy. Analityk it działa na rozdziale od zamysłu, do realizacji.

Tags: firm, IT, klienta