W jakim miejscu lepiej zamówić komplet mebli do swojego domu, w dużej sieci sklepów czy w niezależnym zakładzie stolarskim.

Posted on 21/06/2018 9:58pm

Meble są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Tak naprawdę to one w największym stopniu będą wpływać zarówno na funkcjonalność i wygodę użytkowania wnętrza, jak i na jego wygląd i stylistykę. Z tego też powodu warto podczas ich zakupu poświęcić chwilę na to, żeby je dobrze dopasować, zwłaszcza że aktualnie nie ma żadnego problemu z dostępnością. Do dyspozycji są przede wszystkim duże sieci sklepów meblowych, oferujące niezwykle zróżnicowane komplety. Dzięki temu dopasować je można według potrzeb z gotowych elementów, a tych jest naprawdę dużo. Dużą zaletą mebli dostępnych w tego typu miejscach jest czas jaki się będzie czekać na zamówienie. Najczęściej nie przekracza on paru dni, chyba że akurat się zdarzy, że potrzebnych szafek nie będzie na magazynie i będzie trzeba nieco dłużej czekać. Do tego w czasie zamawiania można się też od razu umówić na montaż mebli, co pewnie zajmie kolejne kilka dni. Jednak i tak przeważnie będzie to dużo szybciej, niż robienie całego zestawu mebli na zamówienie.


montaż mebli
Jednak kupowanie gotowych mebli wiąże się z taką niedogodnością, że z reguły będą kłopoty z ewentualnymi modyfikacjami i zmianami. Duże firmy opierają się na tym, co jest w ich w katalogach i bardzo niechętnie podchodzą do ewentualnych przeróbek. Tak więc jeśli ktoś miałby potrzebę wykonania jakiejś nietypowej przeróbki, to zdecydowanie lepszą opcją może być dla niego wykonanie zestawu na wymiar. Jak się okazuje mimo dużej ekspansji sieci prywatne stolarstwo w dalszym ciągu bardzo dobrze się trzyma. Kupujący chętnie decydują się bowiem na tego typu rozwiązanie, bo dzięki temu nie są ograniczeni w żaden sposób dostępnymi wzorami, a mogą wszystko co im potrzebne samodzielnie zaprojektować. Co więcej, nawet jeżeli chodzi o ceny niekiedy wychodzi to korzystniej. Sprawdź więcej: link.


Faktem jest, że w największych miastach, typu Warszawa, Kraków czy Wrocław stolarze jednak odpowiednio się cenią, jednak już w mniejszych miasteczkach ceny spadają mocno w dół i są dość konkurencyjne w stosunku do dużych sieci. Ciekawe dane: .

Tags: dom, zestaw, miejsca, wymiar