W jaki sposób rozliczyć zaznania podatkowe w sieci?

Posted on 25/12/2021 11:33am

Koniec lutego to czas, kiedy podatnicy otrzymują dokumenty niezbędne do wypełnienia PIT-u. Jednym z coraz częściej wybieranych sposobów na składanie tego rodzaju zeznania jest rozliczenie przez internet. Nie musimy posiadać podpisu elektronicznego, więc z takiej sposobności może skorzystać każdy zainteresowany. Jakim sposobem powinniśmy to uczynić?
podatki
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że mamy 2 drogi do wyboru. Pierwszą z nich jest interaktywny wniosek, który pobierzemy na stronie Urzędu Skarbowego, drugą z kolei jest specjalny program, który należy pobrać i zainstalować na swoim komputerze. Aplikacja zadziała pod każdym systemem i umożliwia bezzwłoczne wysłanie dokumentów, z tego względu nie będziemy musieli chodzić do Urzędu Skarbowego. Zanim zaczniemy uzupełniać wniosek pit online 2014 (link do strony), będą nam jeszcze niezbędne dokumenty - m.in. dowód osobisty a także druk PIT. Powinniśmy się również zorientować czy posiadamy program Adobe Acrobat Reader i – jeśli decydujemy się na e-deklarację dostępną na witrynie – wtyczkę Flash Player. Jeśli nie, zainstalowanie tych dodatków nie powinno przysporzyć żadnych kłopotów, ponieważ jest proste i szybkie.
Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
O czym należy pamiętać wypełniając PIT przez internet? Tak samo jak w przypadku uzupełniania papierowych dokumentów, musimy wpisać odpowiednią datę. Pamiętajmy, iż rozliczamy ubiegły rok, zatem nie wpisujmy aktualnego. Po drugie, trzeba starannie wprowadzić wszystkie kwoty, by aplikacja mogła obliczyć należny podatek. Nie musimy martwić się o pomyłki, które moglibyśmy popełnić samodzielnie – wykonywanie obliczeń pozostawiamy komputerowi. Oprócz tego 1 % podatku możemy ofiarować konkretnej fundacji. Jeśli posiadamy ulubioną instytucję, po prostu podajemy jej numer KRS. Co jeszcze? Rzecz jasna nie musimy pamiętać o elektronicznym podpisaniu się. Zwykle bez podpisu formularz nie jest ważny – tu nie musimy się martwić, iż coś wykonamy niepoprawnie, ponieważ zawsze dostajemy potwierdzenie poprawnego wykonania operacji i wiele formularzy można wysłać i bez podpisu.Na koniec należy tylko wysłać formularz, rzecz jasna drogą elektroniczną (sprawdzona platforma). Potwierdzenie w formie numeru referencyjnego jest poświadczeniem złożenia PIT-u, zaś urzędowe poświadczenie odbioru otrzymujemy dopiero po jego weryfikacji.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej wpisów na powyższy temat? Zachęcamy w takim razie do kolejnej strony - po prostu naciśnij to kontener na odpady i przenieś się do naszego serwisu.

Dobrze jest je wydrukować, gdyż może się przydać w przyszłości.Tags: program, dokumenty, podatek, pit online 2014