W jaki sposób rozliczyć delegację i co powinno się wiedzieć o raporcie RMUA i podatku od produktów oraz usług

Posted on 23/10/2019 3:16pm

Jeżeli jako pracodawca wysyłamy pracownika w wyjazd, bezsprzecznie musimy wiedzieć, jak na przykład wygląda rozliczenie delegacji. W końcu wyjazd na delegację wiąże się z rozlicznymi sumptami, takimi jak wyżywienie, noclegi czy transport. Warto wiedzieć, że za okres podróży pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za pracę. Jeśli na własną rękę urządza on sobie nocleg, transport czy wyżywienie, także ma obowiązek dostać za to zwrot.

własna firma
Author: WKÖ E-Center
Source: http://www.flickr.com
Wszelkimi kosztami jest obciążony pracodawca, gdyż to on decyduje o pełnieniu obowiązków zawodowych za miejscem albo miejscowością pracy - polecamy artykuł na poradnik.wfirma.plnależności powiązane z dietą, to obecnie dieta dla pracownika w podróży to 30zł za dobę. Jest ona liczona od okresu poczęcia podróży do okresu jej zakończenia oraz powrotu do typowego trybu pracy. Pracodawca winien też zapewnić środek transportu czy zwrócić pracownikowi pieniądze za przejazd, bez względu na to czy jedzie on pociągiem czy własnym wozem (wtenczas dostaje zwrot za paliwo). Wypada jednak pomnieć, że jeśli na osobistą rękę organizujemy sobie transport lub nocleg, to potrzebnie musimy przedstawić później chlebodawcy rachunki za te usługi. Jedynie wtedy będzie miał podwalinę do zwrócenia kosztów. Rmua to dokument, który jest wystawiany poprzez ZUS. Oddany jest dla jednostki ubezpieczonej, jest on przekazywany każdego miesiąca poprzez płatnika składek. Formularz ten zawiera istotne informacje, takie jak na przykład prawa do świadczeń czy też potwierdzenie objęcia ubezpieczeniem - podatek od towarów podatek od towarów i usług>


delegacja
Author: Prayitno / Thank you for visiting ! (3 millions )
Source: http://www.flickr.com
Ogromnie znaczące jest to, aby raport RMUA był dostarczany co miesiąc, w dobrym terminie, jakiego nie trzeba przekraczać - Rmua. Podatek od towRmuaw i usług został wprowadzony na terenie Polski przez ustawę z 8 stycznia 1993 roku. Jest to podatek, jaki pobierany jest za wszelkim razem, gdy następuje obrót towarami lub usługami. Takiemu opodatkowaniu podlega między innymi eksport i import produktów, odpłatna dostawa produktów, oraz także wewnątrzwspólnotowa dostawa artykułów czy wydanie towarów w oparciu o leasing.

Tags: praca, decyzja, koszty, opodatkowanie