W jaki sposób należy trzymać leki? Jakie normy należy spełnić, żeby wszystko było w jak najlepszym porządku?

Posted on 13/03/2019 7:46am

Magazynowanie farmaceutyków to proces bardzo wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu właściwych momentów przechowywania i dystrybucji, wszystko po to, by zagwarantować ochronę zebranych lekarstw. Zatem w jaki sposób powinien być przygotowany magazyn na leki?


leki
Author: Random Retail
Source: http://www.flickr.com
Branża farmaceutyczna musi kierować się swoją specyfiką i ma jasno wyznaczone wymagania, na które mogą złożyć się nie tylko wysokie, ściśle określone standardy związane z technologią, ale tez doskonale działająca logistyka (więcej tu: https://www.kador.pl) i sposób magazynowania. Magazynowanie farmaceutyków to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu odpowiednich warunków przetrzymywania i dystrybucji, wszystko po to, by zapewnić ochronę składowanych specyfików. Jak więc dobrać odpowiedni magazyn?

Klienci tej branży mogą zwracać baczną uwagę na jakość powierzchni magazynowej. Tylko obiekty uznawane za najlepsze są w stanie wypełniać rygorystyczne wymogi Nadzoru Farmaceutycznego. Dla przemysłu farmaceutycznego liczy się także oczywiście usytuowanie obiektu – kluczem jest maksymalizacja efektywności łańcucha dostaw – oraz eksperckie i elastyczne podejście dewelopera do inwestycji.

Niezwykle ważnym dla firmy farmaceutycznej elementem idealnego magazynu jest duża izolacyjność ścian. leki muszą być przechowywane we właściwej temperaturze, która dla znacznej liczby leków nie może przekroczyć 25 stopni C, jednak są też tego typu produkty farmaceutyczne, których temperatura składowania jest inna, dlatego możliwość kontrolowania temperatury magazynu jest tak bardzo istotna.


chłodnia
Author: Steve Snodgrass
Source: http://www.flickr.com
Należy pamiętać, że szczególnie w tej branży istotne jest bezpieczeństwo oraz możliwość zapewnienia niezmiennych i odpowiednich warunków przechowywania. W związku z tym, z uwagi na rygorystyczne normy wyznaczające warunki przechowywania farmaceutyków, magazyny są wyposażone w chłodnie.

[Są to oddzielne pomieszczenia oddzielone od innej części hali przegrodami o zwiększonej izolacyjności termicznej.

Ten proponowany serwis (http://alufinish.pl/pl/o/k/chemiczne-kapiele-wyblyszczajace-80.html), który ma informacje na podnoszony temat, jest nieprawdopodobnie ciekawy, lecz możesz zgłębić odmienne wiadomości w tym temacie, klikając tu.

Określony przez Nadzór Farmaceutyczny i najemcę reżim temperaturowy oraz związany z wilgocią zorganizowany jest w niezwykle wąskich zakresach i pilnowany za pomocą najbardziej innowacyjnych jednostek chłodzących i automatyki. Wartości temperatury są cały czas monitorowane, a na życzenie klienta mogą być również rejestrowane. Poszukujesz odpowiedniego miejsca? Sprawdź powierzchnie magazynowe do wynajęcia - Wrocław.

Tags: leki, chłodnie, temperatury, standardy, nadzór