Toalety publiczne: w jaki sposób odpowiednio wyposażyć takie miejsca

Posted on 22/01/2019 7:29am

Toalety publiczne to nie tylko te, które kojarzą się z niezbyt przyjemnym zapachem i brakiem higieny. To również toalety szkolne, w pracy, w galeriach handlowych itp. Powinny być one odpowiednio dobrane do różnego typu odbiorcy i spełniać wszelkie higieniczne normy. W jaki sposób i gdzie wyposażyć takie miejsce?

Projekt publicznej toalety
Author: Katarzyna Szpicmacher, Maja Matu
Source: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
Przede wszystkim należy dokładnie określić dla kogo będzie przeznaczana toaleta, gdyż - co oczywiste - całkowicie odmiennie będzie to wyglądać się w przypadku kobiet, mężczyzn czy dzieci, niepełnosprawnych. Należy również sprawdzić, które akcesoria są nam naprawdę potrzebne, a które możemy potraktować jako dodatek. Najbardziej znienawidzonym typem toalet publicznych są te niepachnące przyjemnie, dodatkowo z zalaną podłogą, w której nie dostaniemy nawet kawałka papierowego ręcznika.

Szukając godnych obejrzenia materiałów, wejdź na na ten link. Naprawdę zalecamy tę ofertę (http://mastereducator.pl/transport-drogowy/), gdyż ona na pewno również przyciągnie Twój wzrok.

W takich momentach często w ogóle rezygnujemy z korzystania. W związku z tym niezwykle ważne jest, aby toaleta była w pełni wyposażona, posiadała prawidłową wentylację i przede wszystkim nie była mokra, a jej stan ciągle kontrolowany.

Początkowo warto zadbać, żeby miejsce to było prawidłowo oznakowane. Osoba, która chce z niego korzystać nie powinna mieć problemów ze znalezieniem oznaczeń prowadzących do toalet. Oprócz tego warto zapewnić naturalne oświetlenie, które nie oślepi użytkowników i nie będzie sprawiało wrażenia, że miejsce nie jest czyste. W niektórych przypadkach warto wyposażyć tego typu miejsca w lampy owadobójcze - polecana strona www.

Czy szukasz na stronie druk chorzów czegoś bardzo ciekawego? Zapraszamy więc do następnego artykułu. Musisz tylko wejść w ten link.

Może to stać się bardzo przydatne, w szczególności, kiedy do toalety wchodzimy z zewnątrz. Istotne są również odpowiednie materiały na podłogach czy ścianach. Muszą sprawiać, że ryzyko upadku będzie jak najmniejsze. Warto dokładnie przemyśleć też układ toalet.Toaleta publiczna
Author: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Source: http://www.flickr.com
Przykładowo nie powinno się umieszczać pisuarów naprzeciw drzwi wejściowych lub tak, by były widoczne w lustrach naprzeciwko wejścia. Zwiększa to poczucie komfortu zarówno korzystających, jak i wchodzących. Prawidłowe jest również jeżeli w miarę możliwości jak najwięcej czynności można wykonać bezdotykowo, np. spłukiwać WC lub myć ręce. Użytkownicy czują się wtedy lepiej. Gdy korzystamy z suszarki do rąk, warto zamontować jeszcze dozownik z ręcznikami papierowymi, który może być bardzo przydatny w trakcie awarii. Konieczne są także oczywiście kosze na odpadki, dozowniki na mydło w płynie czy środki dezynfekcji. Idealnie wyposażona toaleta powinna zawierać także uchwyty dla niepełnosprawnych, umywalki dostosowane do wzrostu dzieci czy miejsce do przewijania maluchów. Wtedy jesteśmy gotowi na każdą możliwość.Warto bardzo dbać o higienę toalet publicznych. Ludzie, którzy z nich skorzystają oczekują zachowania higieny. Powinniśmy nie zapominać właśnie przede wszystkim o użytkownikach i sprawić, żeby czuli się jak najbardziej komfortowo.

Tags: WC, toaleta, pisuary, toalety publiczne