Szybko i naturalnie - smakowite posiłki na twym talerzu.

Posted on 13/10/2020 8:00am

W dzisiejszych czasach kuchenna tendencja kładzie duży nacisk na zdrową żywność. Dużo warzyw, mało tłuszczu w mięsiwie dania umiarkowanie bądź mało kaloryczne. Co robić, by stawić czoło tym prawidłowym skądinąd wymaganiom?


Odpowiedź częściowo zawiera się w akcesoriach, jakich używamy podczas przygotowywania potraw. Warte polecenia są w takim wypadku gęsiarki, zwane również obecnie brytfannami. W porządnych gęsiarkach, nie tylko podgrzejesz gęś w piekarniku, ale również poddusisz warzywa, przysmażysz cokolwiek lub ugotujesz.

Jeśli masz chęć uzyskać więcej informacji na omawiany temat, to znajdziesz je na pewno pod tym odsyłaczem (https://www.prownes.pl/witryna-to-od-niej-wszystko-sie-zaczyna/), gdzie są one niezwykle szczegółowo opisane.

Sporo gęsiarek wyposażono w specjalistyczną warstwę, dzięki której potrawy nie przyklejają się do dna. W trakcie podgrzewania potraw wytwarza się płyn w nich zawarty, co pozwala na dokładanie małej ilości oliwy. Jeśli chcemy uzyskać chrupiące mięso, starczy użyć gęsiarki bez pokrywki. Jeżeli natomiast chcemy coś udusić, wówczas zakładamy przykrywkę.


gastronomia
Author: Pierre LANNES
Source: http://www.flickr.com


umeblowanie
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Wszechstronność brytfanny dziwi, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż wybrane brytfanny przeznaczone są do postawienia na kuchence indukcyjnej. Kuchnie takie są aktualnie niezwykle modne. By dowiedzieć się, czy naczynia, jakie posiadamy w domu to brytfanny indukcyjne, należy zorientować się, czy na ich spodzie widoczne jest specjalistyczne oznaczenie. Jeśli ten egzamin nie był zdany pomyślnie, nie ma problemu. Brytfanny indukcyjne muszą mieć właściwości magnetyczne, dlatego zwyczajnie przyłóż magnez do dna naczynia i przekonaj się, czy nastąpiło się przyciąganie.
Jeżeli masz kuchenkę indukcyjną, ale nie masz póki co brytfanny indukcyjnej, kup ją u sprawdzonego producenta. Ciesz się smacznym oraz odżywczym obiadem każdego dnia.

Tags: warzywa, smak, żywność