Spotkanie z dobrym trunkiem i pysznym posiłkiem? To świetny pomysł, ale należy zadbać o piękną oprawę!

Posted on 16/11/2021 4:16pm

Dobrze czasem usiąść przy dobrym winie oraz rozluźnić się po trudnym dniu. Ten moment może otrzymać wspaniałą oprawę, a wtedy bez wątpienia będzie jeszcze przyjemniej!


Wino w odpowiednim naczyniu


szynka
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com


W przypadku, jeśli podaje się wino (zobacz: odmiana primitivo) do obiadu albo podczas imprezy, należy zadbać o właściwe naczynia. Wino (zobacz: odmiana syrah ) można przelewać do karafki, a wtenczas będzie prezentować się rzeczywiście okazale. Karafki są teraz dostępne w wielu wariantach. Najbardziej eleganckie są rzecz jasna naczynia z kryształu, ale można nabyć ze szkła i również będą wyglądać pięknie. Karafka najlepiej sprawdzi się latem, ale na zimę warto zaopatrzyć się w dzbanki do grzanego wina. Takie naczynia znakomicie trzymają temperaturę napoju, dzięki czemu jest naprawdę smaczny.


Nie zapominaj o przekąsce – deska serów sprawdzi się idealnie!


bar
Author: Grannies Kitchen
Source: http://www.flickr.com
Do wybornego wina trzeba podać równie pyszne przekąski. Z pewnością przy piciu tak wybornego napoju trzeba podać coś wyrafinowanego, a sery w tym momencie okażą się doskonałe. Warto je podać na ładnej desce. Deski do serów przydają się w każdej kuchni. Można je wykorzystać także do podawania innych przekąsek. Wśród desek do serów widzi się przeróżne artykuły. W salonach z wyposażeniem do domu można kupić deski drewniane, kamienne albo szklane.


Część z nich posiada w komplecie profesjonalny nóż do krojenia sera, inne szklaną paterę, dzięki której przekąski nie schną. Wspomniana deska do serów to także znakomity pomysł na upominek do nowego domu, ponieważ przyda się każdej gospodyni domowej.

Tags: relaks, wygląd, Spotkania, podarunek