Spotkania rodzinne przy daniach z grilla

Posted on 03/08/2018 7:27am

Większość ludzi uwielbia grillowanie. Nie chodzi tu wyłącznie o jedzenie apetycznych pokarmów z grilla, są to przede wszystkim spotkania towarzyskie.


Blat kuchenny z jedzeniem
Author: Herry Lawford
Source: http://www.flickr.com


Grill większości kojarzy się z typowym sprzętem na węgiel. Jest on faktycznie najbardziej dostępny, niedrogi i bezproblemowy w przewozie. Żeby potrawy na nim przygotowywane nie okazały się szkodliwe, należałoby stosować jednorazowe tacki, w rowkach których zbiera się tłuszcz wytopiony w trakcie pieczenia. Alternatywą dla grilla węglowego jest grill ogrodowy gazowy. Jest on zwykle większy, zajmuje więc więcej miejsca niż jego węglowy odpowiednik. Ten model rusztu jest nadzwyczaj łatwy w obsłudze, wystarczy odkręcić pokrętło, włączyć zapalniczkę, a pod koniec wyregulować wymiar ognia, tak jak w normalnych kuchenkach gazowych. Ruszty gazowe łatwiej się czyści aniżeli węglowe. Gazowe płyty grillowe znajdą przeznaczenie wszędzie tam, gdzie trudno jest o ciągły dostęp energii elektrycznej. Nie ma w nich resztek węgli, ani popiołu. Grill dostarcza nam wiele możności na wyczarowanie niebanalnych, a nieraz nawet wymyślnych potraw. Prócz standardowych mięs na ruszcie możemy przygotowywać Ryby, warzywa, a nawet owoce.
Ruszt z betonu posłuży do przygotowania potraw, ale także świetnie przyozdobi ogród. Ten model grilla zwykle nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a równocześnie posiada znaczną przestrzeń do przyrządzania pożywienia.


Należy wybrać dla niego stałe miejsce, ponieważ w przeciwieństwie do uprzednich, nie ma możliwości go transportować. Taki grill można także dodatkowo wyposażyć w domową wędzarnię.

Tags: Ryby, smak, waga, towar