Sposób na dobrą kawusię w trudnych warunkach

Posted on 28/11/2020 6:06pm

Kawusia to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych napojów na globie. Tak samo jak herbatka jej początki są legendarne. Każdy chyba słyszał opowieść o tym, jak to człek „wynalazł” kawę śledząc zachowanie zwierząt. W kolejnych odsłonach zmieniają się bohaterowie; raz będzie to arabski dygnitarz a raz prosty pasterz, niezmienne są tylko kozy. Jedno jest pewne - ziarenek kawowca człowiek przyuczył się wykorzystywać bardzo wcześnie, chociaż pierwotny sposób konsumowania raczej nie przypadłby do gustu współczesnym bywalcom warszawskich kafejek.

Formę w której powszechnie znamy kawusię czyli palone mocniej lub słabiej ziarenka wynaleźli przypuszczalnie Arabowie.

Jeśli objaśniana kwestia jest dla Ciebie pomocna, zobacz poza tym więcej szczegółów odmiana malbec tu - te wiadomości również nie powinny pozostać pominięte!

Tyle o przeszłości.
kawa w biurze
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
Metod przygotowania kawusi jest ogromnie wiele. Zdaje się, że najpopularniejsza mała czarna to ta z ciśnieniowego ekspresu niegdyś dostępna jedynie w dobrych restauracjach. Dziś to urządzenie jest obecne w wielu mieszkaniach. Jest na tyle popularna, iż wyłącznie naprawdę miłośnicy kawy potrafią dziś stwierdzić co to Moka, poprzedniczka dzisiejszego ekspresu. Jednym z problemów z którymi zagorzały kawosz się boryka to wakacyjny wyjazd. Niełatwo do auta wespół z rodziną i psem ładować jeszcze ekspres do kawy. Wiemy, że w kurortach nasz ulubiony napój może kosztować ogromnie dużo. Dotychczas wyjściem była ohydna rozpuszczalna namiastka, co u znanych mi smakoszy kawusi powodowało wakacyjny post kawowy. Aktualnie jednakże mamy wyjście i nawet w najogromniejszej dziczy można przyrządzić pachnącą kawę. Służy do tego dripper, zatem wielokrotnego użytku filtr do parzenia kawy. Zasada działania jest podobna jak w ekspresie przelewowym. Dripper może być wykonany z różnorodnych surowców ale najbardziej efektowne to takie wykonane z porcelany. Porcelanowy dripper jest nie tylko funkcjonalny ale również estetyczny, a co ważne łatwy w utrzymaniu czystości co jest istotne kiedy planujemy pić kawę na polu namiotowym -Rzecz jasna i wśród amatorów kawusi są tacy, którzy lubią gadżety. Tych niechybnie zadowoli aeropress a więc próba stworzenia manualnego ekspresu ciśnieniowego.

Absorbujący materiał? Jeśli tak uważasz, to kliknij tu, w serwisie lodówka na wino, który w tamtym miejscu odnajdziesz, także jest coś interesującego!

To typ tuby z filtrami gdzie przyciskając tłok niczym w strzykawce tworzy się nacisk dzięki któremu pozyskujemy napar. Aeropress podobnie jak poprzedni przedstawiany obiekt przyda się wszędzie gdzie nie można korzystać z ekspresu ciśnieniowego -

Tags: kawa, gadżety, restauracje, filtr