Samodzielne wędzenie

Posted on 17/02/2019 7:35am

Większej części z nas już się przejadły naszpikowane chemikaliami, nasączone wodą i co najgorsze niemal bezsmakowe wędliny proponowane w marketach oraz dyskontach.


Fantazjujemy o wyrobach z opowieści naszych dziadków – pysznych, aromatycznych, niepowtarzalnych.


Owe smaki można odtworzyć, pod warunkiem że mięsa oraz kiełbasy sami przygotujemy a także uwędzimy. Wędzenie należy do najstarszych, wykonywanych od tysięcy lat, metod utrwalania pokarmów. Oprócz wędzenia od pradziejów stosowano także suszenie i solenie.

Jeżeli chcesz zdobyć zbliżone dane na omawiany wątek to odkryj więcej tutaj (https://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/ciasto-z-jablkami), ponieważ znajdziesz tutaj tylko ciekawe informacje na ten temat.

Obecnie, gdy każda rodzina posiada do dyspozycji lodówkę, a producenci żywności do większości towarów dodają konserwujące środki, wędzenie nie ma tak dużego znaczenia przy przechowywaniu domowych zapasów. Wciąż jednakże z radością zajadamy się wędlinami i wędzonkami.


zdrowe żywienie
Author: Debbie Tingzon
Source: http://www.flickr.com


W tej sytuacji w ogóle nie zdumiewa, że znowu coraz bardziej trendy staje się wędzenie w domu, co może znacznie ułatwić Smoke wędzarnia gazowa. W Polsce idea domowej wytwórczości wędliniarskiej zyskuje coraz to ogromniejsze rzesze sympatyków. Propaguje się stare, polskie receptury, a wielbiciele smacznych i zdrowych tradycyjnych wędlin chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Dzięki ich wskazówkom nawet debiutanci prędko mogą zorientować się jak zabrać się do wędzenia, zbudować pierwszą wędzarnię a także otrzymać zadowalające wyniki. Na barwę i smak wyrobów wędzarniczych wielki wpływ ma rodzaj użytego drewna.
W Naszym kraju tradycyjnie używa się drewna z liściastych drzew. Zależnie od rodzaju wędzarni można wykorzystywać drewno w formie szczap, trocin bądź zrębów.

Tags: dom, towar, lokal, market, rodzaj