Rezygnacja z jednorazowych butelek na wodę wydaje się być nie tylko trendy, ale także zdrowa

Posted on 16/12/2022 8:11am

Powinniśmy podumać nad zakupem szklanej butelki filtrującej, ponieważ będzie to dobre dla naszego zdrowia i portfela.


Każdy człowiek musi pić mniej więcej dwa litry każdego dnia.
worki z przyprawami
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli będziemy zamawiać wodę w plastikowych butelkach, to będzie nas to dużo kosztować. Pewnie nie zdajemy sobie sprawy, ale rocznie możemy wydawać około 1000 zł na mineralną wodę w plastiku. Zdecydowanie tańsza jest woda z kranu. Ale co robić, jeżeli boimy się wypić tak zwaną kranówkę? Nic prostszego. Możemy po prostu zamówić online butelkę z filtrem. Dobrze, aby była ona wykonana ze szkła. Wówczas będziemy już doprawdy całkowicie eko. Nie tylko nie wydamy wielkiej ilości pieniędzy, ale również nie będziemy zaśmiecać naszej planety. W fajny sposób przyczynimy się do mniejszej ilości śmieci. Butelka filtrująca przyda nam się nie wyłącznie w mieście. Możemy stosować ją na przykład na wyprawach w górach, gdyż można do niej wlać wodę z potoku lub nawet kałuży! Rzecz jasna, trzeba będzie odczekać, zanim woda się oczyści, ale fantastyczny filtr będzie w stanie nam nieraz uratować życie. Do butelki można nawet nazbierać deszczówki albo napakować do środka śnieg. To po prostu istna magia. Nie będziemy musieli martwić się, że pijemy wodę z zarazkami. Po odfiltrowaniu będzie ona naprawdę zdrowa.
Butelka zwykle wyprodukowana jest z wysokiej jakości szkła lub plastiku (powinien być on wolny od niebezpiecznych pierwiastków chemicznych).

Chcemy Cię namówić do nowej strony, gdzie przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo profesjonalnych wiadomości. Nie ociągaj się i po prostu naciśnij odnośnik.

Oczywiście posiada także ładny design oraz przeróżne kolory. Zatem każdy znajdzie model idealny dla siebie.

Tags: czas, wycieczka, zakup, filtr