Kilka informacji na temat parzenia naprawdę dobrej herbaty, przydające się przy tym akcesoria.

Posted on 07/03/2016 12:02pm

Herbata należy poza kawą do najbardziej popularnych napojów na świecie, codziennie wypija się jej setki milionów szklanek i filiżanek. Większości z nas herbata sprowadza się jednak do jednorazowych torebek, zalewanych wrzątkiem i po paru chwilach wyciąganych. Faktycznie, napój taki zapewne wyglądał będzie jak herbata, być może nawet i smak będzie miał taki sam, lecz do prawdziwej herbaty trochę mu będzie brakować.

sypana herbata
Source: pixabay.com
Przede wszystkim dlatego, że przeważnie nie wiadomo, co będzie siedziało w zamkniętych torebkach, a po drugie z tego powodu, że wiele osób zwyczajnie nie do końca umie herbaty dobrze zaparzyć. Nawet zwykłą czarną wersję parzy się nie więcej niż parę minut, bo później traci ona swój charakterystyczny smak, a tym bardziej trzeba pamiętać o odpowiednim parzeniu w przypadku innych odmian. Przykładowo herbaty rooibos wymagają wody mającej temperaturę 90 stopni i 10 minut na parzenie, a zielone zalewa się jeszcze zimniejszą wodą i parzy co najwyżej cztery minuty - Demmers. Dlatego też warto poznać główne zasady związane z parzeniem herbat, lecz również zakupić odpowiednie akcesoria pomagające przy tym.

Akcesoria do herbaty dostępne są w wielu różnych sklepach (zaparzacze i inne akcesoria do herbat), więc aktualnie nie powinno być problemów z ich zakupem - . Na początku warto zaopatrzyć się w niewielki czajniczek, to z nich właśnie herbata najlepiej smakuje. Czajniczki występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, najlepsze są okrągłe, tak aby liście mogły w nich swobodnie pływać. Ważne podczas robienia herbaty jest to, aby czajnik na parę chwil ogrzać gorącą wodą i dopiero potem parzyć herbatę. Jeżeli ktoś będzie lubił herbaty gorące, to powinien zaopatrzyć się w odpowiedni podgrzewacz.zaparzacz do herbaty
Author: Bodum
Source: Bodum
Stawia się na nim czajniczek, dzięki czemu napar będzie utrzymywał cały czas właściwą temperaturę. Z kolei jeśli ktoś nie przepada za pływającymi liśćmi, to ciekawym pomysłem będzie również stosowanie zaparzacza. Wsypuje się do nich herbatę i wiesza w czajniczku, przez co tworzy się napar. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby zaparzacz miał odpowiednią wielkość, jeśli będzie za mały to herbata nie będzie miała miejsca aby się rozwinąć.

Tags: woda, napój, smak, zaparzacz