Przykładowe informacje o tym, jak sprawnie zmienić firmę dostarczającą gaz.

Posted on 02/02/2018 2:59pm

Całkiem niedawno, gdy na rynku pojawiło się więcej firm zarządzających energią elektryczną czy gazową klienci dostali możliwość zamiany dostawcy. Oczywiście tego typu taka ma miejsce tylko i wyłącznie w kwestii rozliczeń, bo w końcu nikt nie będzie zmieniał przyłączy czy kabli w mieszkaniu.


gaz
Author: td wm
Source: http://www.flickr.com
A że jest coraz większa konkurencja, to firmy się zaczęły o klientów po prostu bić, najczęściej proponując niższe ceny, nietypowe rabaty lub też różnego rodzaju promocje oraz zniżki. Większość właścicieli mieszkań nawet nie ma świadomości tego, że dostawcę może zmienić, a w wielu przypadkach okazuje się, że może to się nawet opłacać. Więcej tu: link.

Rzecz jasna taką zmianę należy dobrze przemyśleć, żeby nie tylko bez potrzeby nie tracić swojego czasu, ale też nie wpaść w wyższe opłaty. Z tego też powodu należy dobrze zapoznać się ze wszystkimi dokumentami i cennikami, jakie się dostanie od dostawców. Ich porównanie pozwoli wybrać takiego, którego taryfy będą bardziej korzystne, choć rzecz jasna może pojawić się sytuacja, że to, co się ma obecnie jest najlepsze i nie warto będzie nic zmieniać.

Przez to, że w ostatnich latach handel gazem jest coraz popularniejszy, to i coraz więcej firm zaczyna oferować swoje usługi w jako dostawca. Przez to zwiększa się konkurencja na rynku, a co za tym idzie klienci dostają lepsze warunki. Wielu ludzi może się nieco obawiać tego typu decyzji, ponieważ nie do końca mają świadomość, jak to wszystko przebiega. Po pierwsze zmiana dostawcy gazu będzie dla klientów darmowa, nie ponosi się z tej okazji żadnych dodatkowych opłat. Same formalności także nie zabiorą dużo czasu. Sprawdź więcej w tym temacie: handen.


gaz
Author: Esteban
Source: http://www.flickr.com
Przeważnie sprowadzają się do podpisania umowy z nowym dystrybutorem i przekazaniem mu pełnomocnictwa do realizacji wszystkich potrzebnych czynności. Wówczas rozwiązaniem umowy z aktualnym dostawcą i całością pozostałych spraw będą się już zajmowali pracownicy nowej firmy. A jeśli się dobrze zdecyduje, to faktycznie można trochę na tym zyskać. Sporo zależeć jednak będzie od tego, jakie ilości gazu się zużywa i w jakich okresach dnia, bo od tego w dużej mierze będą zależeć taryfy.

Tags: handel, dostawcy, taryfy