Profesjonalne urządzenie sklepów - rozmaite modele regałów oraz półek

Posted on 29/08/2018 12:35pm

Każdy obiekt handlowy musi cechować się właściwym wyposażeniem. Półki, regały, stojaki - to istotne wyposażenie każdego sklepu, niezależnie od tego, w której branży on działa. W zależności od rodzaju działalności oraz typu wyprzedawanych towarów, możemy wyróżnić rozmaite modele i typy regałów oraz półek.


regały chłodnicze w sklepie
Author: hi-tlz
Source: http://www.flickr.com
Takie artykuły, jak nabiał, mięso lub ryby powinny być magazynowane na odpowiednich regałach chłodniczych.Meble chłodnicze (przykładowe: sprawdź tutaj) dzięki utrzymywaniu mocnej zimnej temperatury zapewniają świeżość gromadzonych na nich towarów spożywczych. Poniektóre artykuły trzeba przechowywać w takiej temperaturze, albowiem w przeciwnym razie rychło by się zepsuły. Warzywa lub owoce także gromadzone są na właściwych regałach, ofiarowanych do tego typu artykułów. Na inny półkach mieści się również pieczywo. Bułki, chleb czy drożdżówki przeważnie odszukamy na regałach piekarniczych. Takie regały piekarnicze również odróżniają się od innych modeli półek. Na półkach i regałach przechowujemy nie wyłącznie artykuły spożywcze. Także ubrania, obuwie, sprzęt RTV i AGD musi mieć swoje miejsce. Na takich regałach i półkach częstokroć mieści się sporo towarów, które razem bezsprzecznie ważą faktycznie niemało. Wskutek tego regały i półki sklepowe powinny być porządnie skonstruowane.


piekarnia
Source: pixabay.com
Ich trwałość oraz odporność jest gwarancją ich stabilności. Wszelki typ i rodzaj regału posiada również informację mówiącą o tym, jaki maksymalny ciężar zdoła się na nim odnaleźć. Informacja ta jest bardzo ważka oraz koniecznie trzeba wziąć ją pod uwagę. Przeciążenie półek może sprawić, że taka półka zwyczajnie się zepsuje, natomiast to nie tylko będzie skutkować zniszczeniem produktów, lecz zdoła narazić również zdrowie (i nawet życie!) pracowników sklepu oraz Konsumentów. Konkretne typy półek i regałów powinny być więc użytkowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Tags: Wyposażenie, Produkty, sklep, półki, spożywcze