O jakiego typu profitach dla osób zatrudnionych powinien myśleć właściciel przedsiębiorstwa? Co może zachęcić ludzi do pozostania w firmie?

Posted on 25/09/2019 9:09am

Mając w swojej firmie sporą grupę ludzi należy dbać o to, aby w firmie były dobre stosunki. Nie jest to niczym łatwym, jednak należy się postarać, ponieważ jeśli uda się zyskać dobrą aurę, to osoby zatrudnione nie będą tak chętnie z takiego przedsiębiorstwa odchodzić.


mieszkania


sałatka
Author: Rafin Developer.
Source: Rafin Developer.


noże
Author: Neil Cummings
Source: http://www.flickr.com


Co ma znaczenie?


Na pewno duże znaczenie mają spotkania integracyjne. Dzięki nim osoby pracujące ze sobą będą mogły się nawet bardziej zżyć. Niektórzy pracodawcy organizują spotkanie wyjazdowe, na przykład na cały weekend, podczas jakiego osoby pracujące krócej mogą się lepiej poznać ze wszystkimi. To sympatyczny gest ze strony szefa, który pracownicy często doceniają. Gdy chodzi o różne zabawy, to warto pomyśleć także o czymś dla rodziny pracowników. Gdy chodzi o pikniki firmowe (oferta na: skuteczna windykacja długów) Wrocław przykładowo posiada sporo miejsc, w jakich można zorganizować przyjemną, plenerową imprezę w letni czas. Tego typu spotkania nawet w większym stopniu scementują więzy miedzy ludźmi, a może również będą początkiem lepszych znajomości.


Niewątpliwą zaletą, która powoduje, iż sporo ludzi chciałoby pracować w danym miejscu są dodatkowe profity, jak na przykład dobre ubezpieczenie w przychodni, dzięki któremu mamy lepszą medyczną opiekę. Z kolei zachęcają także wykupowane grupowo polisy na życie, jakie chronią nas oraz najbliższą rodzinę w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.
Natomiast to nie wszystko, gdyż niektórzy z pracodawców zachęcają także kartami sportowymi, które uprawniają to bezpłatnych, bądź tańszych wejść na różnego rodzaju zajęcia, siłownię, czy basen. Rzecz jasna powyższe dodatki wiążą się z kosztami, jednak przynajmniej o niektórych dobrze jest pomyśleć, kiedy zatrudniamy większą grupę ludzi.

Tags: ciało, spotkanie, piec