Nowe zagadnienia czyli nowe wyzwania. Jak sobie z nimi radzić i jak podejść do tych zagadnień?

Posted on 12/11/2020 2:16pm

Żyjemy w świecie, jaki niby znamy, zdajemy sobie sprawę czego się spodziewać, przynajmniej w miejscu, które dobrze znamy. Poznaliśmy to co poznaliśmy, jesteśmy połapani w podstawowych definicjach dotyczących naszego życia. Przychodzą jednak takie momenty, iż powinniśmy rozpocząć od nowa, czy to w znanym miejscu, czy może w innym – gdzieś poza granicami naszego kraju gdzie wszystko jest po prostu obce. Co wtedy robić, jak przygotować się do nowego startu?
Przyrównać to można do tego, iż jeśli znałeś pojęcie „garnek” i doskonale zdajesz sobie sprawę, co to znaczy, to nagle powinieneś się mocniej zagłębić w to pojęcie i poznać inne pojęcia, na przykład czym są garnki żeliwne albo patelnie żeliwne. Identycznie właśnie można to przyrównać do odmiany w życiu. Jeśli słyszałeś o jakimś państwie po prostu generalnie, to nagle należy się przygotować na więcej, nagle musisz wciągnąć się w tą nową wiedzę, zagłębić w to, co na pierwszy rzut oka wydaje się karkołomne.

Wiadomo, początki zawsze są skomplikowane, a jeśli rozpoczynasz wszystko na nowo na pewno przeżyjesz szok – jeśli jesteś w innym państwie, na przykład w jakimś egzotycznym kraju – będzie to szok kulturowy. Lecz bez stresu, to zupełnie zwyczajne, dziwne, abyś umiał zareagować na wszystko na zupełnym relaksie i brakiem zdziwienia, tego typu reakcja nie byłaby na pewno autentyczna, ponadto, blokowałbyś się wewnętrznie tego typu podejściem, gdyż zamiast chłonąć każdą nową rzecz intensywnie, Ty zamknąłbyś się w sobie, zabarykadował drzwi i nie reagował na pukanie. To negatywne podejście, choć wielu ludzi dokładnie tak w początkowych etapach reaguje. Jednocześnie najbardziej istotne to zaakceptować wszystko takie, jakie jest. To Ty przybyłeś w nowe miejsce, nie odwrotnie.

Rzeczywistość nie będzie dostosowywała się do Twoich potrzeb, to Ty musisz przystosować się do niej. Podejdź do tego nowego miejsca jak do swojego kota. Wiesz, że Cię wkurza i pragnąłbyś go zmienić, ale wiesz także, iż to niemożliwe, on zawsze pozostanie taki sam, bo taka jest jego natura.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Wystarczy przejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej Sprawdzone Pasieki wiadomości.

Tak samo jest z nowymi miejscami, nic na siłę nie zmienisz. Lepiej będzie jak będziesz płynął z tym nowym prądem Twojego życia, a szybko się nauczysz nowych pojęć, będziesz odbierał ten nowy prąd stopniowo i z umiarem, aż w końcu zaaklimatyzujesz się na stałe.