Najistotniejsze witaminy dla czworonożnych przyjaciół w ich powszedniej diecie.

Posted on 07/11/2020 8:36am

Właścicielom czworonogów może się zdawać, iż nie potrzebne im są żadne suplementy czy też godziwa dieta. Natomiast ma to monstrualny wpływ na jego rozkwit i stan zdrowia a dodatkowo długość życia.
pies przy misce
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Do detalów posiadających znaczny wpływ na skórę układ nerwowy, przemianę materii przylegają witaminy i minerały. Można je dostarczyć za pomocą specjalnie skomponowanych suplementów bądź też karmy. Raz po raz więcej marek tworzących witaminy dla psa a także witaminy dla kota zwraca uwagę na godziwe proporcje komponentów odżywczych, niską zawartość alergenów - oferta z . Gdy do tego doliczymy zadowalające liczby witamin, posiadamy kapitalne danie dla naszego pupila. Dwie istotne gromady witamin to te rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), a także w wodzie (B, C i inne). Każda z nich ma udział w tokach zachodzących w układzie psa: witaminy dla kota i witaminy dla psa rozpuszczalne w tłuszczach min. usprawniają proces widzenia, przyspieszają metabolizm wapnia i fosforu, wpływają na bieg wiązania krwi i są odpowiednimi przeciwutleniaczami.


Każde witaminy dla psa (więcej info tutaj) oraz witaminy dla kota możemy dostarczyć wraz z pokarmem. Ich niedobór przekłada się na problemy skórne i morfologiczne - pogorszenie wyników badań, uszkodzoną sierść, słabszy wzrok. Powinno się tym samym pamiętać o dobrym kreowaniu potraw dla swojego psa i kota.


Tags: kot, żywienie, pupil, alergenów