Jakie są najpopularniejsze metody finansowania kupna jakieś nieruchomości, zalety oraz wady leasingu

Posted on 03/04/2019 8:06am

Na rynku funkcjonuje parę różnych sposobów na to, żeby sfinansować zakup lokalu. Ich popularność w dużym stopniu zależeć będzie od tego, czy podmiotem kupującym będzie firma czy osoba prywatna.
Jeśli chodzi o osoby prywatne aktualnie największy udział mają tradycyjne kredyty bankowe, to dzięki nim właśnie realizuje się zdecydowana większość transakcji. Kredyty takie się bierze na długi (zobacz - komornik maciej rajczyk) czas, niekiedy to nawet jest trzydzieści lat, a zabezpieczeniem całej transakcji jest wpis do hipoteki na rzecz banku. Posiadaczem mieszkania czy domu bez przerwy zostaje osoba biorąca kredyt, natomiast przy jakiś problemach w spłacie istnieje ryzyko stracenia nieruchomości.

Powoli do klientów docierają także ostatnio plusy innej formy finansowania, czyli leasingu. Leasing mieszkań w przypadku osób prywatnych zaczyna dopiero raczkować i niewiele firm posiada go w swojej ofercie, lecz można go rozważyć. Jego koszty są bardzo porównywalne z tym, co proponują banki z kredytami, lecz zaletą jest fakt, że są dużo łatwiejsze formalności.mieszkanie dwupoziomowe ze schodami
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o transakcje wykonywane przez firmy sytuacja jest całkowicie inna. To właśnie leasing wybierany będzie dużo częściej, a bankowe kredyty stanowią znacznie mniejszą część. Wynika to głównie z dwóch podstawowych przyczyn. Po pierwsze leasing na nieruchomość jest znacznie łatwiej dostać niż kredyt bankowy.

Po więcej szczegółów serdecznie zapraszam na (https://prozoo.pl/sklep/psy/kosmetyki-dla-psa/) tęstronę internetową. Nie wahaj się - polepsz wiedzę na temat omówiony w artykule.

Banki nadal bardzo nieufnie traktują firmy, wymagają ogromnych ilości dokumentów, a ich kryteria weryfikacji zdolności kredytowej są naprawdę surowe.

W przypadku leasingu jest znacznie prościej, procedura kupna jest dużo sprawniejsza z powodu tego na to, że do momentu spłacenia zobowiązań jako właściciel lokalu figuruje firma leasingowa. Dzięki temu w przypadku jakiś problemów odzyskanie nieruchomości jest bardzo łatwe, a co za tym idzie stawiane są znacznie mniejsze oczekiwania dla klientów. Kolejnym plusem dla firm są kwestie podatkowe. Przez to, że na każdą ratę wystawiona zostanie osobna faktura, to znacznie praktycznie będzie księgować tego typu zakupy.

Tags: zakup, kredyty, hipoteka, lokal, leasingu