Na czym polega obsługa prawna firmy?

Posted on 25/06/2018 4:12pm

Prowadzenie swojej firmy na pewno nie należy do rzeczy bezproblemowych, zwłaszcza w kontekście przepisów prawa. Dlatego chcąc stworzyć i prowadzić firmę zgodnie z literą prawa, jak również czynić odpowiednie kroki w jej rozwijaniu, najlepiej wesprzeć się usługami kancelarii, które nierzadko wykraczają poza tradycyjne usługi prawnicze, oferując obsługę księgowości, doradztwo podatkowe, jak również doradztwo strategiczne i wiele innych.


obsługa prawno, prawnik
Author: mikytex
Source: http://www.flickr.com
Obsługa prawna firm może obejmować bieżącą obsługę prawną spółek, innego rodzaju jednostek organizacyjnych, takich jak na przykład fundacje, oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Zakres usług świadczonych przez kancelarie (http://www.raczynski-kancelaria.pl/) to w głównej mierze: pomoc w wyborze odpowiedniej formy prawnej prowadzenia firmy, tworzenie od podstaw podmiotów wymagających rejestracji w KRS czy innych koniecznych rejestrach, prowadzenie ewidencji, przygotowywanie projektów dokumentów wewnętrznych firmy, monitoring zmian w przepisach prawa obejmujących klienta. Ponadto, w ramach tego obszaru można korzystać z usług dodatkowych, jak np.: windykacje należności, pomoc prawną w uzyskaniu licencji na prowadzenie określonej działalności, reprezentowanie firmy przez organami sądowniczymi. Istotną gałęzią tej działalności jest także wsparcie w rozwoju firmy http://www.anatewka-manufaktura.pl, polegające chociażby na negocjowaniu z partnerami handlowymi, a przede wszystkim sporządzanie opinii prawnych o planowanych krokach biznesowych, które mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo klienta w transakcjach handlowych. Poza stałymi konsultacjami i poradami prawnymi, prawnicy oferują nierzadko szkolenia dla przedsiębiorców z wybranych dziedzin prawa.


prawo, przepisy
Obsługa prawna firm prowadzona jest przez wyspecjalizowane w takiej dziedzinie kancelarie- takie jak ta: Kancelarie Adwokackie Krzyśko&Kuczaj, na podstawie umów zawartych na czas określony albo nieokreślony, jak również obsługa firmy może mieć też profil dorywczy. W ramach współpracy, oferowany jest osobisty kontakt z prawnikiem, jak też za pomocą e-maila i telefonu. Firmy w zależności od swoich wymagań, otrzymują sprawozdanie dotyczące wszystkich zleconych postępowań.

Tags: usługi, Sąd, przedsiębiorstwo, prawnik