Leczenie za pomocą różnych klas wód – jak to funkcjonuje? Dobrze jest to wiedzieć!

Posted on 22/06/2018 7:18am

W rozmaitych uzdrowiskach znajdują się tzw. pijalnie wód. To, że woda jest podstawą życia, nie ulega wątpliwości. Czym właściwie różni się woda z wodociągów od typów wód proponowanych w sanatoriach? Najłatwiej dostrzec różnicę w smaku, ale jest jeszcze kilka innych cech. Analizy co jakiś czas wykazują, że na świecie znajduje się woda o wielorodnym składzie.

Woda do picia
Author: M Yashna
Source: http://www.flickr.com
Bezpieczeństwo osób spożywających wodę jest otoczone przez szereg zasad i wymogów. Pożądane parametry, np. w zakresie chemicznym są szczegółowo określone literą prawa. W lecznicach różnego typu istnieje możliwość zetknąć się z zachętą do spożycia różnorodnych wód posiadających określone substancje mineralne. Czym różni się woda Jana (polecamy sklep Allecco) od przykładowo wody Józef?

Jak na cechy danego rodzaju wpływa głębokość wydobycia? Dlaczego znaczący jest stopień mineralizacji konkretnego płynu wypływającego wprost z natury? O tym wszystkim i paru innych ciekawostkach opowiadają kuracjuszom znawcy. Woda Jana zwalcza problemy z nerkami, woda Henryk – istotnie obniża procent cukru we krwi, a woda Franciszek – leczy wrzody żołądka. Jest jeszcze wiele innych klas wód, poza wymienionymi powyżej i każda z nich charakteryzuje się inną zawartością mikroelementów.

Właściwości każdej poznano empirycznie. Ekspertyzy wskazują na to, że biopierwiastki są faktycznie ważne i można wpływać na posiadanie ich w odpowiedniej ilości właśnie poprzez spożywanie odpowiednich rodzajów wód. W gronie typów wód mineralnych wytworzył się podział zależny od zawartości minerałów w danej wodzie. http://www.allecco.pl/26604,bust-up-duo-new-look-original-60-tabl.html

Wyróżniamy: wody niskozmineralizowane (do 500mg/l), średniozmineralizowane (od 500mg do 1500mg/l) i wysokozmineralizowane (ponad 1500mg/l). Wybór właściwej dla nas klasy naturalnej wody mineralnej, zależy od naszych indywidualnych uwarunkowań. Warto śledzić doniesienia dotyczące skażenia gleb, np. po awarii cysterny przewożącej niebezpieczne substancje. Prawdopodobnie, że przez ziemię mogły one trafić do źródła.

Warto pamiętać, że spożywanie wody jest zazwyczaj zdrowe, jednak woda z niepewnego źródła może przynieść zagrożenie. Bez dokładnej analizy nie jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić składu wody, która jest bardzo dobrym rozpuszczalników. Dlatego, gdy chcemy kupić butelkę wody w markecie warto zobaczyć skąd pochodzi i pomyśleć, jakie warunki panują na danym obszarze.

Tags: cukier, substancja, sanatorium, zagrożeni