Kuchnia XXI wieku? Pełna użytecznych gadżetów!

Posted on 30/10/2018 7:35am

Kuchnia musi być pomysłowa. Dzisiaj markety mają naprawdę bogaty asortyment akcesoriów i dodatków kuchennych, które nie tylko ułatwią gotowanie, ale także ozdobią samo pomieszczenie.


Kuchennym hitem ostatnich lat są bezsprzecznie płyty indukcyjne.
podany na talerzu boczek z dodatkami
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com


Z sukcesem zastępują one klasyczne kuchenki gazowe i ceramiczne. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, biorąc pod uwagę ilość plusów tego rodzaju płyt. Nowatorska technologia indukcji oszczędza prąd, jest bezpieczniejsza i pozwala na znacznie szybsze przygotowywanie posiłków. Mimo że indukcja wyraźnie skraca czas gotowania, sama płyta wcale nie nagrzewa się mocno.

Ciekawi Cię ten temat? To odsyłam do tego serwisu, gdyż przeczytasz tam mnóstwo interesujących treści w tej dziedzinie.

Cała energia zostaje skierowana do garnka, który powinien być wyprodukowany z metalu przyciągającego magnes. W związku z wiele osób obawia się, że montaż płyty indukcyjnej do kuchni będzie wiązał się z koniecznością zakupu nowego zestawu garnków i patelni. Na szczęście powstał już patent, który umożliwia używanie normalnych rondli na tym najnowocześniejszym typie kuchenek. W asortymencie wielu sklepów znajduje się specjalna podstawka na płytę indukcyjną. Warto ją nabyć na samym początku przygody z technologią indukcyjną, a później stopniowo wymieniać garnki na te wykonane z metalu ferromagnetycznego.


Niezastąpionym gadżetem w kuchni jest także podstawka pod gorące naczynia. Najczęściej wytwarza się je z silikonu, drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Tego rodzaju podkładki są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne.
Dzięki nim unikniemy uszkodzenia kuchennego blatu czy stołu i nadamy naszej kuchni wyjątkowy charakter. Podstawki mają różne kształty, rozmiary i kolory – każdy bez problemu znajdzie taką, która wpasuje się w styl jego wnętrza.

Tags: gadżet, silikon, asortyment, typ