Która z nas nie lubi słodyczy - to pytanie czysto retoryczne, gdyż za pyszne ciastka lub muffinki niejednokrotnie dałybyśmy się zabić

Posted on 05/12/2019 7:39am

Muffinka nie jest typowym polskim ciastkiem. Tendencja na te ładne ciasteczka przyszła do nas z zagranicy. W głównej mierze muffinki bywają czekoladowe, ale jest szansa także spotkać modyfikacje i przykładowo zjeść odmianę waniliową.
Jeśli ciasto jest należycie upieczone, nie może być suche. Smaczna muffinka powinna roztapiać się na podniebieniu - z tego też powodu pokochały ją miliony Polaków znad Wisły.


zielone szkoły w Bieszczadach
Author: Przemyslaw Kozuch
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli pragniemy zostać perfekcyjną kucharką i przygotować własnoręcznie muffinki, to należy najpierw nabyć formy do muffinek. Nie jest to spory wydatek, a wybór jest potężny. Mamy możliwość przykładowo kupić papilotki do muffinek, czyli papierowe foremki, które są jednokrotnego użytku. Po zjedzeniu tortami (polecamy znajdź więcej) wyrzuca się je do śmieci. Z tego powodu kupuje się je najczęściej w dosyć dużych ilościach - przykładowo 100 i więcej foremek. Papilotki do muffinek mają różne barwy i wzory, nawet pojemność może być często różna. Jeżeli myślimy już o czymś wybitnie fachowym trzeba zastanowić się nad tym czy nie przydałyby się nam większe formy do muffinek, w których jest możliwość jednocześnie przygotować od 6 do 12 ciastek. Formy te są zazwyczaj wykonane z wysokiej klasy ceramiki i będą służyć nam długi czas.
Należy czasami poeksperymentować w kuchni i zaprezentować własną małą cukiernię, do której sprosimy bliskich i przyjaciół, aby ugościć ich własnymi wypiekami - na przykład czekoladowymi muffinkami.

Tags: rzeczy, cera, domu, wypiek