Kieliszki do win, koniaku, nalewek to istotna część wyposażenia domu

Posted on 21/06/2019 7:06am

W którym kieliszku serwować wino czerwone, a w jakim białe wino? Po czym rozpoznać szkło do koniaku i likieru? Upewnij się, czy wiesz, w którym szkle serwować przeróżne napitki. Znajomość stołowego savoir vivre zagwarantuje należytą oprawę nie wyłącznie w czasie spotkania przy drinku z kompanami, ale również podczas kilkudaniowego obiadu.
Butelka wina
Author: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Source: http://www.flickr.com
Podobnie jak „szata zdobi człowieka”, tak szkło wino bądź nalewkę. Ozdobne kieliszki, oprawione w zdobienia wykonane z brązu zalanego srebrem. Oryginalne kieliszki do koniaku, szkła do wina z motywem winorośli, lub kieliszki do szampana ze stylizowanymi sercami, uprzyjemnią wieczerzę z przyjaciółmi czy nastrojowy koniec dnia przy kominku. Smakosze win wiedzą, że wino białe, czerwone oraz szampan pije się w różnorodnych kieliszkach. Ich typ zależy głównie od tzw. bukietu win, który wydobywa kieliszek w stosownym kształcie.

Wino czerwone wymaga większych, szerokich kieliszków, by stykało się z atmosferą na jak największej powierzchni. To wydobywa aromat wina.

Nie poddawaj się - kontynuuj wyszukiwanie (http://www.hurtplus.pl/papierosy-c-1.html) interesujących Cię postów. Odnajdziesz ich stosunkowo wiele na naszej następnej stronie. Zapraszamy!

Białe wino (zobacz) potrzebuje mniejszego szkła, o wąskim kielichu żeby bardziej skondensować aromat. Kieliszki do wina muszą być stworzone z przezroczystego szkła, tak żeby kolor napitku był dostrzegalny. Szkło winno być cienkie, by można było ogrzać wino ciepłymi dłońmi, dla wydobycia pełni aromatu. Nóżka musi być dosyć długa aby móc za nią złapać, kiedy wino jest dosyć ciepłe oraz jego dalsze podgrzewanie jest nie jest wskazane. Gabaryt szkła powinien być na tyle znaczny by zapewnić zakręcenie winem celem wydobycia pełni woni. Warto przypomnieć, że kieliszki napełnia się winem do 1/3 pojemności.

Kieliszki do białego wina. Idealny kieliszek do białego wina ma wysoką nóżkę oraz jest cienki. Czasza posiada układ tulipana z delikatnie odchylającymi się brzegami. Jest mniejszy niż kieliszek do czerwonego wina ponieważ białe wino nie potrzebuje na swej nawierzchni dużego kontaktu z powietrzem. Białe wino ma subtelny zapach, który mógłby „zgubić się” w dużym kielichu. Nowa promocja: .
wino
Author: Stefan Muth
Source: http://www.flickr.com
Kieliszki do szampana. Kieliszek smukły, zwężający się ku górze. Tenże układ pozwala obserwować musowanie i sprawia, że bąbelki nie uciekają nazbyt prędko. Kieliszki takowe możemy nabyć też w sklepie on-line. W tym celu trzeba wystukać w przeglądarkę wyrażenie: kieliszki do koniaku lub kieliszki do nalewki Krosno. Pełna oferta jest tu: piękne kieliszki do nalewki krosno.

Tags: kieliszki, wino, szkła, Krosno