Kawa ma rozmaite oblicza i wiedzą o tym między innymi miłośnicy tego trunku, którzy ulepszają jej smak bądź aromat stosując różne dodatki

Posted on 10/06/2021 8:13am

Wiele osób umila sobie chwile w pracy wykorzystując do tego celu między innymi drobne przyjemności, do jakich należy przykładowo picie kawy w przerwie między obowiązkami.


Warto przy tym pamiętać, że picie takiej kawy także możemy sobie uatrakcyjnić i nie musimy za każdym razem pić tego samego napoju co zawsze. Wystarczy choćby wykorzystać odpowiednie dodatki do kawy, jakie zmieniają jej smak czy aromat.


syrop 1883
Author: LabyrinthX


Jakiego typu to mogą być dodatki?


Czy to kawa (kawiarnia Długa, Kraków) carraro, czy każda inna, którą na co dzień zwykliśmy pijać, może smakować zupełnie inaczej jeśli wykorzystamy odpowiednie dodatki, we właściwych proporcjach - sprawdź tutaj. W warunkach domowych najczęściej wiele osób dodaje przede wszystkim mleko bądź śmietankę, jednak smak kawy mogą zmieniać również inne produkty. Przykładem może być syrop 1883.
Syropy mogą w istotny sposób odmienić smak kawy, gdyż produkowane są na bazie różnych produktów i z dodatkiem różnych substancji. Mogą być więc to zarazem syropy owocowe, których głównym elementem są owoce, tego rodzaju jak kiwi czy truskawka, ale również mogą to być syropy, do których sporządzenia stosuje się przyprawy, jak cynamon, czy dodatki jak np. czekolada (najlepsze oferty na stronie ).


Adekwatnie do tego, na jaki syrop zdecydujemy się, możemy wyraźnie odmienić smak kawy, którą zazwyczaj pijemy.


Poza tym kluczowe są proporcje, które również mają duży wpływ na to, czy kawa kawa robusta będzie rzeczywiście smaczna. Rzecz jasna nie każdy preferuje takie mieszanki i urozmaicenia kawy o różne składniki, niemniej warto chociaż spróbować tego typu rozwiązania.

Tags: aromat, czas, sposób, rodzaj, typ