Już niedługo zacznie się rozliczanie PIT, postaraj się o darmowy program, który okaże się pomocny

Posted on 09/03/2019 8:04am

Rozliczenie podatku za ubiegły rok bywa obowiązkiem każdego podatnika. To również odpowiednia chwila, by otrzymać nadpłacony podatek i oddać 1% swojego podatku dla organizacji pożytku publicznego. Dużo osób decyduje się złożyć swe pity w ręce doświadczonych księgowych, jednakże nie brak podatników, którzy pragną zaoszczędzić i wolą rozliczyć się samodzielnie. W przypadku tych osób pomocną aplikacją będzie darmowy program pit 2016.


Czy warto rozliczać się samodzielnie?


Każda osoba, jaka czuje się odpowiednio pewnie w zawiłościach zeznań podatkowych, ma okazję rozliczyć się własnoręcznie i przez to zatrzymać w kieszeni pieniądze, jakie trzeba byłoby oddać jako opłatę dla profesjonalnej księgowej. Dzisiaj rozliczenie podatku okazuje się prostsze i szybsze, bowiem na rynku znajdują się specjalne programy na komputer, które prowadzą nas przez kolejne rubryki i formularze. Dodatkowo zeznanie podatkowe można złożyć za pomocą sieci internetowej, co daje ogromną oszczędność czasu i nerwów, bowiem nie musi się stać w kolejce w urzędzie.

Jeżeli ukazywana tu problematyka to Twoje hobby - wyraź opinię (https://vaco.com.pl/) na jej temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla autora się liczy.

czytaj więcej.
kalkulator
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com


Ale skąd wziąć taki program?

Aplikacje wykorzystywane przy rozliczeniu pita są projektowane przez przeróżne firmy i dosyć często można je namierzyć w sieci na witrynach z darmowymi programami. Innym rozwiązaniem staje się skorzystanie z darmowego programu udostępnianego przez jakąś organizację pożytku publicznego, hospicjum albo fundację. W zamian za oddanie na ich rzecz 1% podatku można uzyskać dostęp do takiego programu.

Wszystkie najistotniejsze informacje zawiera nasza strona www. Zobacz, czy będzie dla Ciebie pomocna, a szukając odmiennych informacji na pewno trafisz ponadto na coś interesującego.

Warto nad tym się zastanowić, ponieważ każdy deklarujący ma możliwość decydować niewielką częścią swojego podatku i oddać pieniążki na dobry cel. Organizacje i fundacje robią z tych funduszy naprawdę wspaniały użytek! np. Fundacja Słoneczko


Jeszcze masz możliwość zakupić program z prasą!

Tradycją jest również, że w okresie, kiedy następuje rozliczanie podatków, największe gazety w kraju dodają do swych egzemplarzy płyty z gratisowym programem do rozliczenia pitów. Jeżeli pragnie się skorzystać z tej możliwości, trzeba obserwować wydania prasy w swoim mieście i w odpowiedniej chwili nabyć rzeczony egzemplarz. Gazeta z programem nie jest dużo droższa od normalnego wydania, a daje wiele korzyści, ponieważ nie musi się już poszukiwać programu do rozliczenia i można przeprowadzić je osobiście.

Tags: PIT, Podatnik, księgowa