Jakim sposobem tworzyć funkcjonalną kampanię reklamową na Facebooku?

Posted on 13/04/2019 7:55am

Kampanie na portalach społecznościowych to znakomite wyjście, ponieważ umożliwia dotarcie do niezmiernie wielu użytkowników. Szacuje się, że z Facebooka, jaki dzisiaj jest najpopularniejszym portalem społecznościowym, korzysta ponad 11 milionów Polaków. Dzięki temu trafienie z reklamą do wielu postaci jest istotnie proste i może przynieść cudowne wyniki. Musimy pamiętać o tym, iż kampania reklamowa na fb jest możliwa tylko przy pomocy osobistego, prywatnego konta.

reklama na fb
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Niemniej jeśli chcemy odbierać faktury za reklamy na firmę, nie będzie z tym żadnego kłopotu - wystarczy wyłącznie zaznaczyć w ustawieniach, że kupujemy reklamy dla celów biznesowych. Następnie wypada wybrać metody płatności za reklamy, możemy wybrać na przykład płatności kartą kredytową lub płatności PayPal.

Sprawdź ten link! To bez dwóch zdań świeża publikacja (https://www.maciejwozniak.com/blog/), jest tam dużo ciekawych informacji! Zobaczysz, z pewnością się nie rozczarujesz.

Prowadzenie strony na facebooku umożliwia nam korzystanie z wielu różnorodnych sposobów reklamowania - artefakt reklama (artefakt reklama). Wskazane jest zorientować się, jakie posiadamy ewentualności oraz wybrać te, które będą nam pasować najbardziej. Do wyboru mamy między innymi aktywność dotyczącą konkretnego posta na stronie. Jeśli potrzebujemy, aby jakiś post był widoczny dłużej aniżeli normalnie, wtedy dobieramy właśnie tą metodę reklamową. Kolejną metodą są instalacje aplikacji, jakie dobieramy wtedy, kiedy potrzebujemy dotrzeć do ludzi z nowatorską aplikacją. Do wyboru posiadamy też polubienia strony bądź konwersacje w witrynie. Polubienia strony zezwalają nam zyskać nowiutkich fanów naszej strony biznesowej, zaś konwersacje w witrynie pozwalają na śledzenie danych akcji, przykładowo dzięki nim wolno nabyć dany towar z naszej strony. Facebook oferuje też reakcje na zaproszenia na wydarzenie, które dopomogą nam efektywnie zareklamować zbliżające się wydarzenie, jakie zostało nagłośnione też na Facebooku.reklama w social media
Source: pixabay.com
To ledwie kilka metod reklamowania na Facebooku, naturalnie wskazane jest zaznajomić się też z pozostałymi i wybrać takie, które będą nam pasować najbardziej. Zanim wybierzemy pewne metody reklamowania, zastanówmy się nad tym, który jest nasz najistotniejszy cel i co pragniemy osiągnąć, mało tego ustalmy również target pod swój biznes i obliczmy budżet, jaki zdołamy dawać na daną kampanię reklamową na Facebooku. Warto zastanowić się nad prowadzeniem kampanii reklamowej na Facebooku, bowiem jeśli porządnie ją przygotujemy, to z pewnością odniesiemy bardzo duże korzyści. Zastanów się więc nad tą odmianą reklamowania oferowanych artykułów czy usług.

Tags: biznes, portal, budżet, Aplikacja, konto