Jakiego rodzaju stoiska wystawiennicze wybrać?

Posted on 05/12/2017 3:54pm

Możliwości w zakresie eksponowania propozycji wystawcy w znacznym stopniu zależą od kształtu konfiguracyjnego stoiska. Istnieje kilka podstawowych odmian usytuowania wystawy. Każda z nich ma swoje plusy oraz wady, co znajduje odbicie w zróżnicowanych cenach najmu nawierzchni proponowanej przez organizatorów targów. Najdroższe będą punkty znajdujące się na parterze, usytuowane w układzie wyspowym albo półwyspowym.


systemy wystawiennicze
Author: Vancouver Film School
Source: http://www.flickr.com
Stoisko rzędowe jest najczęściej występującym układem na krajowych imprezach wystawienniczych. Charakteryzuje je ograniczona możność przedstawiania oferty ze względu na to, że kontakt z uczestnikami targów może występować wyłącznie przez jedną ścianę stoiska. Stwarza to niebezpieczeństwo powstania dużego ścisku w obrębie prezentacji, co może zrazić zwiedzających do zapoznania się ofertą wystawcy. Atutami takiego kształtu przestrzennego są: niska cena najmu oraz prostota dokonania rezerwacji. Następną formą położenia stoiska jest położenie narożne, charakteryzujące się tym, że dwie sąsiadujące ze sobą ściany są otwarte dla publiczności. Taka konfiguracja, w porównaniu ze stoiskiem rzędowym, kreuje o wiele bogatsze możliwości aranżacyjne oraz z większą siłą przyciąga uczestników targu. Wielu ludzi zajmujących się marketingiem wystawienniczym uważa takie rozwiązanie za najbardziej optymalne przez wzgląd na to, iż wystawca uzyskuje dosyć należyte warunki ekspozycyjne przy przeciętnych kosztach. Nierzadko pojawiającym się utrudnieniem podczas dokonywania przedsprzedaży tego typu miejsc jest ich ograniczona dostępność w hali targowej. Ostatnia możność usytuowania ekspozycji to wybór stoiska czołowego (nazywanego również „półwyspem”). Odsłonięcie jego trzech brzegów kreuje nadzwyczaj dobre warunki do demonstrowania eksponatów, aczkolwiek zachodzą ograniczone możliwość akcentowania materiałów informacyjnych (np. w formie planszy).

Najem miejsca pod "półwysep" jest dość drogie, jednakże pomimo to, występuje z reguły duże zapotrzebowania na takową pozycję ekspozycji. W najwyższym stopniu odsłoniętą odmianą wystawienniczą jest stoisko wyspowe (mienione również „wyspą” bądź stoiskiem blokowym), gdzie ekspozycja z każdej strony otoczona będzie ciągiem komunikacyjnym. Takie usytuowanie stwarza największe opcje przedstawienia oferty firmy. Aby zarezerwować jedno z wybranych stoisk należy napisać w wyszukiwarkę zwrot: systemy wystawiennicze Wrocław.

Tags: Forma, lokalizacja, usytuowanie, oferta