Jakie zalety ma reklama outodoorowa? Dlaczego korzystnie inwestować w taką typ reklamy? W jakim miejscu ją lokować?

Posted on 30/11/2022 7:26am

Bardzo duży zasięg oraz masowość to bez wątpienia najbardziej znaczne atuty reklamy zewnętrznej. Outdoor może być kierowany równolegle do właściwych grup odbiorców, najlepiej natomiast taka forma reklamy sprawdza się w miastach. Największą grupą odbiorców tych kampanii są ludzie mobilni oraz aktywni, jacy dużą część swojego czasu spędzają na przemieszczaniu się z jednego do drugiego miejsca. Outdoor więc staje się dzięki temu najbardziej skuteczny, bo kontakt z reklamą outdoorową mają cały czas.

billboard
Author: Azchael
Source: http://www.flickr.com
Taka reklama więc na nas oddziałuje, kiedy jedziemy autem, idziemy ulicą czy jesteśmy w centrum handlowym. Billboardy są medium o wielkim potencjale. Są atrakcyjne, bardzo ciekawie przedstawiają określony produkt lub usługę. Reklama zewnętrzna jest naturalna orazbezpośrednia w odbiorze. To ma wpływ na to, że może konkurować efektywnie z odmiennymi mediami. Reklama tego rodzaju odznacza się brakiem deklaratywności, jest to ogromny plus. Dzięki temu odbiorcy korzystniej reagują na przekaz eksponowany na billboardach i poświęcają mu większą ilość uwagi, niż ma to miejsce w przypadku mediów, którym powinny zadeklarować swój czas lub wykonać jakąś czynność.Czyli może to być np. kupno gazety. Billboard gwarantuje bardzo ciekawy i twórczy przekaz. Wspiera się słowem oraz obrazem w sposób zdyscyplinowany, ale również kreatywny. Taka reklama operuje jasnym przekazem, zrozumiałym językiem, symboliką dopasowaną do grupy docelowej.

To świetny pomysł, aby przestudiować omawiany tekst, ponieważ inne nasze serwisy (https://www.happytree.com.pl/oferta/odbior-elektrosmieci-zuzyte-tonery/) mają równie ciekawe treści, które zaabsorbują Cię całkiem.

Odbiorca wie, co tak naprawdę ujrzał na plakacie. Pozostałe twórczo wykorzystane elementy składają się na sukces reklamowy. Outdoor niezwykle dobrze pokazuje markę, produkt lub usługę, zachęca słowem, kolorem czy grafiką.

Wielką zaletą jest to, iż na billboardzie możemy pomieścić sporo treści oraz grafiki, to ogromny plus i możliwość, żeby uwydatnić swój przekaz, wykonać go lepszym oraz bardziej efektywnym. W polskich miastach widzimy tego rodzaju reklamy, i chociaż jest ich najwięcej w dużych ośrodkach miejskich, to jednakowoż billboardy Ruda Śląska to bardzo popularne zjawisko - dzięki tej agencji. Nic w tym dziwnego, gdyż jak to działa, to znaczy, iż powinniśmy inwestować w taką formę promocji. Tego rodzaju promocja na pewno przełoży się na sukces naszej inicjatywy.

Tags: plakat, reklamy, Outdoo