Jaki współczesny sprzęt warto zakupić do firmy

Posted on 14/12/2018 7:29am

Jeszcze do niedawna praktycznie każdy właściciel aparatu telefonicznego był uzależniony od jedynego monopolisty, jakim była znana wszystkim Telekomunikacja Polska. Dla sporej grupy osób prywatnych i firm zdobycie własnego numeru telefonicznego w walce z tym kolosem było olbrzymi sukcesem, czasami okupionym ogromną ilością cennego czasu na wychodzenie tego wszystkiego.


laptop
Author: Tim Walker
Source: http://www.flickr.com
Lecz od chwili, gdy internet stał się powszechny bardzo się wszystko zmieniło, gdyż ktoś odkrył, że internetowa "phrase" (zobacz optymalizacja i pozycjonowanie) doskonale będzie się nadawać także do wykonywania połączeń telefonicznych przy bardzo małych kosztach. Telefonia vioip, bowiem tak jest właśnie nazwana ta technologia, umożliwia przekształcanie i wysyłanie rozmów za pomocą komputerowej sieci i internetu. Głos transformowany jest w przeznaczonym do tego telefonie albo sprzęcie komputerowym do postaci pakietów, wysyłanych za pomocą sieci do odbiornika. Tam wszystkie te pakiety są odbierane i przekształcane z powrotem w słyszalny dźwięk, dzięki czemu można tym sposobem przeprowadzać telefoniczne rozmowy.

Wdrożenie telefonii Voip nie wymaga wielkich nakładów finansowych, drogiego sprzętu albo skomplikowanych montażowych prac. Przede wszystkim potrzebna będzie odpowiednia centrala telefoniczna, która będzie umożliwiać obsłużenie tej technologii. Najnowsze centralki mają oprócz standardowe funkcjonalności sporo innych możliwości, przydatnych w codziennej pracy. Możliwość nagrania powitań głosowych, szybkie przekazywanie rozmów do wszystkich pracowników oraz działów na pewno bardzo podnoszą komfort pracy w firmie.

Istotne jest też to, że centralki tego typu umożliwiają realizację darmowych rozmów w firmowej, wewnętrznej sieci, co przy większej ilości użytkowników może pozwolić na oszczędność sporych pieniędzy. Poza centralką do realizacji sieci internetowej telefonii potrzebne będą telefony umożliwiające prowadzenie rozmów. Najprostsze modele mają cenę około pięćdziesięciu złotych, a za niewiele większe kwoty kupić można model ze sporą liczbą dodatkowych funkcji. Sprawdzając ogólne koszty realizacji sieci Voip w przedsiębiorstwie może to wyjść to znacznie taniej niż tradycyjna technologia.

Tags: VoIP, telekomunikacja, centrala telefoniczna