Jaki ogrodowy grill kupić: węglowy czy gazowy?

Posted on 05/12/2017 4:53pm

Możemy śmiało powiedzieć, iż grillowanie stało się nowym, świeckim Rytuałem Polaków, a na zapoczątkowanie sezonu niejeden z nas oczekuje z utęsknieniem. Który grill do ogrodu wybrać?
Grillowanie to nie wyłącznie posiłek - kolejna potrawa w naszym codziennym menu. Grillowanie to cały zespół generujących podniesienie endorfin „działań towarzyszących”, jak towarzyskie zgromadzenia, relaksujące wyczekiwanie na gotowe dania, zabawa i bogaty arsenał ponadplanowych rozrywek. Większości Polaków grillowanie dalej wiąże się z grillem na węgiel – często niewielkich rozmiarów, wygodnym w dźwiganiu, bez trudności mieszczącym się na niedużych balkonach. Ten rodzaj grilla to przede wszystkim ów jedyny w swym rodzaju dym węgla drzewnego zapewniający pyszny, tak uwielbiany smak jak też aromat potraw. Dla wielu to również radość samodzielnego rozpalania i podtrzymywania paleniska, systematyczne obracanie pożywienia, skrupulatne podpatrywanie postępów. Przygotowanie dań na grillu węglowym nastręcza bowiem dużo czasu a także trochę cierpliwości, lecz to także urok tego rodzaju grilla.


Mieszkanie w designerskich meblach
Author: homestilo
Source: http://www.flickr.com


Drugie typy grilla, jakie zyskują sobie coraz to ogromniejsze grono sympatyków jak też prawdziwych entuzjastów, są to profesjonalne grille gazowe. To często znacznie większy a także wymagający więcej powierzchni aniżeli jego węglowy odpowiednik model grilla. Jest jednak również o wiele praktyczniejszy: by go podpalić, starczy przekręcić gałkę i wcisnąć przycisk zapalarki, by po paru minutach rozpocząć grillowanie.
Taki grill to również możliwość bardzo szybkiego przygotowania dań – nie zawsze wszak mamy czas i cierpliwość, aby czekać minimum parędziesiąt minut na apetyczne danie.

Tags: smak, czas, Rytuał, wzrost