Jaką kawę ziarnistą kupić oraz dlaczego najlepiej zmielić ją przed samym parzeniem?

Posted on 18/09/2018 12:18pm

Najlepsza kawa to ta, ze świeżo mielonych ziaren. Jest w najwyższym stopniu aromatyczna i zwyczajnie najsmaczniejsza. Koneserzy smaku kawy w każdym wypadku rekomendują kawę ziarnistą jedynie znakomitej jakości.


Pośród kaw pachnących orzechami i miodem, każdy znajdzie własny preferowany smak.
Jeżeli ktoś posiada automatyczny ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem, to kawa ziarnista w jego przypadku okaże się doskonałym wyborem. Automatyczne ekspresy posiadają wbudowany młynek, jaki posiada regulowanie stopnia mielenia kawy, a to bardzo wpływa na smak zaparzonego napoju. Nikogo nie należy przekonywać, że kawa ziarnista sklep internetowy jest znacznie lepsza od mielonej. Jeżeli smakosz kawy nie posiada młynka do kawy lub automatycznego ekspresu z wbudowanym młynkiem, musi jak najprędzej w niego zainwestować. Stare młynki nie mielą kawy najlepiej. Przegrzewają ziarna w czasie mielenia, a to niezwykle psuje smak kawy po zaparzeniu.


Zdrowe jedzenie
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Kawa


słodycze


Zazwyczaj uprawianymi gatunkami kawy na świecie są Robusta oraz Liberica. Gatunki inne są mniej znane oraz słabo rozpowszechnione. Arabica uważana jest za najszlachetniejszą kawę. Jej ziarna wyglądają bardzo ładnie, a napar z niej jest delikatniejszy w smaku. Zazwyczaj czuć w niej smak kakaowy czy orzechowy. Robusta natomiast jest gatunkiem o mocno wyczuwalnym smaku. Niektóre jej odmiany posiadają nawet korzenny smak. Robusta posiada więcej kofeiny niż Arabica oraz dla znaczącej ilości smakoszy kawy posiada zbytnio wyrazisty smak. Z tych wszystkich rodzajów Liberica jest najmniej aromatyczna. Daje za to bardzo duże plony i jest odporna na szkodniki (nowa oferta przeczytaj więcej tutaj).


gatunek ten uprawiany jest na Madagaskarze i w Afryce. Sposób mielenia kawy często zależy od tego, jak kawę będziemy parzyć. Jeżeli chcemy zaparzyć kawę po turecku, to musi zostać ona zmielona drobno.

Tags: smak, gatunek, ekspres, bar