Jaka kawa ziarnista będzie znakomita oraz czym kierować się kupując ją?

Posted on 16/04/2019 10:20am

Są takie osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez kawy. Podczas nabywania kawy należy kierować się pochodzeniem ziarna oraz jej rodzajem. Znakomita okaże się dopiero co zmielona i zaparzona w ukochanym kubeczku.
sorbet
Author: MollySVH
Source: http://www.flickr.com


W markecie na regałach można by znaleźć kawę zmieloną i ziarnistą. Kawa ziarnista najlepsza jest zmielona w mieszkaniu w żarnowym młynku. Jeżeli posiadamy ekspres do kawy (kawa speciality - https://gorillacoffee.pl/kategoria-produktu/kawa/single-origins/) z wbudowanym młynkiem, to też jest dobry sposób na osiągnięcie świeżej kawy. Za pomocą młynka można zmielić ją równo oraz dokładnie. Automatyczne ekspresy do kawy z dołączonym młynkiem mogą mieć możliwość regulowania poziomu mielenia kawy. Ma to wpływ na smak zaparzonego wywaru. Jeśli już zdecydujemy się na kupno ekspresu do kawy (więcej informacji sklep kawa) z wbudowanym młynkiem, który kosztuje niemało, nie powinniśmy do tego ekspresu używać kawy zmielonej. Samodzielnie mielona kawa jest o wiele lepsza od tej w paczce mielonej.


Śniadanie, kanapki z bryndzą
Author: ZT Bielmar Spółka z o.o.
Source: ZT Bielmar Spółka z o.o.


kawa ziarnista
Author: SmakProstoty.pl
Source: SmakProstoty.pl


Kiedy nie masz dobrego młynka lub ekspresu z wbudowanym młynkiem, lecz picie kawy jest dla ciebie bardzo istotne, kup taki młynek. Możesz także zakupić ręczny młynek, mielenie w nim twojej ukochanej kawy będzie czystą przyjemnością. Ostrzowe młynki dość często przegrzewają kawę w czasie mielenia. Ma to bardzo znaczny wpływ na smak zaparzonej potem kawy. Kawy, jakie wywodzą się z różnych rejonów świata, cechują się różnorakimi walorami smakowymi. Właściwie zaparzone espresso z dobrej gatunkowo Arabiki będzie oleiste, a zależnie od jej odmiany, w smaku będziemy czuć nutę słodyczy i kwaskowatości. Podczas wybierania czarnego napoju jej data palenia ma dosyć istotny wpływ na świeżość kawy.
Pomimo tego, że opakowanie z kawą jest szczelnie zamknięte, z biegiem czasu smak i aromat kawy ulatniają się. Należałoby więc w czasie wybierania kawy popatrzeć na termin jej wypalenia.

Tags: smak, świat, picie