Jak skonstruowane są tonery i dlaczego nazywa się je suchym atramentem?

Posted on 17/09/2021 3:29pm

W prawie każdym biurze znajduje się przynajmniej jedna drukarka albo urządzenie wielofunkcyjne, jakie służy do drukowania różnorodnych dokumentów czy jako kserokopiarka. Nowocześniejsze urządzenia stosują technikę druku laserowego, który wykonuje się za pomocą tzw.
suchego atramentu.


Tak właśnie w gwarze ludzi z branży poligraficznej nazywa się toner, jaki jest nośnikiem farby, która używana będzie w czasie drukowania. W rzeczywistości kartridż to wymieszane we właściwej proporcji małe wykonane ze szkła kuleczki oraz większe, które posiadają żywicę termoplastyczną.

Nie wahaj się — sprawdź jakie fascynujące treści ma nasza moja strona internetowa (http://ehsbiznespartner.pl/ppoz/). Jej tematyka na pewno szalenie Cię zainteresuje.

Tego typu kartridż znajduje się w oddzielnym pojemniku, który z kolei stanowi element urządzenia drukującego, przykładowo drukarki czy też kopiarki. Po użyciu wspomnianego wkładu, toner można poddawać regeneracji w profesjonalnej spółce, jednak prawidłowo byłoby także zakupić oryginalny produkt bezpośrednio od jego wytwórcy. Uniknie się wtedy wszystkich możliwych i niepożądanych nieprzyjemności.


dom - wyobrażenie
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com


Małe części, które pochodzą z kartridża są najpierw elektrostatycznie przekładane na bęben i papier, by następnie być wprasowane w powierzchnię papieru.

Musisz udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy informacje, które omawiają prezentowany wątek, są wnikliwe. Jeżeli nie, to przejrzyj treść (http://www.osadanaochodzitej.pl/), która zawiera istotne wiadomości.

Tego typu metoda pozwala na uzyskanie wydruków o bardzo wysokich rozdzielczościach. Pojedynczy ładunek kartridża wystarcza zazwyczaj na wydruk wielu tysięcy stron. Jest to zatem niezwykle wydajne wyjście.
W przypadku drukarek czarno-białych stosuje się wyłącznie kartridż czarny, natomiast w kolorowych występują kartridże w czterech podstawowych kolorach CMYK. Tonery muszą być dopasowane do wymagań stawianych przez dane urządzenie. Kartridże mogą jednak nadawać się do różnorodnych typów urządzeń danego producenta.

Tags: urządzenie, narzędzia, czas, problem