Jak poradzić sobie z zalewem danych a także dokumentów w przedsiębiorstwie

Posted on 02/09/2018 7:12am

W dzisiejszej gospodarce jednym z najcenniejszych towarów jest wiedza. Mawia się wręcz że ten kto ma informacje posiada władzę. W jakimś sensie jest to zgodne z rzeczywistością. Jednak sama informacja to za mało. Można sobie wyobrazić iż pewna instytucja ma bezgraniczną ilość informacji, jednak niestety jest ona zapisana w antycznym języku, jakiego nikt nie potrafi odszyfrować. Nawet gdyby informacje w owym zbiorze były najbardziej cenne na globie nic nam to nie da, bowiem nie potrafimy ich przeczytać oraz zinterpretować.


Wykres
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Jednym słowem, najistotniejsza jest interpretacja, nie zaś sama informacja. Rzecz jasna dzisiaj w większości przypadków nie ma problemu z odczytywaniem informacji oraz jej analizą. Tymczasem coraz ogromniejszym problemem jest liczba danych która do nas dociera. Proces analizy staje się tym samym coraz to trudniejszy, a przez to droższy.

Istnieje jednak rada na rzeczony kłopot - automatyzacja procesu rozpoznawania dokumentacji - dzięki temu odpowiednie wiadomości trafią szybciej do odbiorców. Ażeby było to możliwe musimy wyposażyć nasze przedsiębiorstwo w tak zwany komputerowy system wymiany oraz zarządzania informacją. Można przemyśleć kupno produktów firmy Kofax, lidera w projektowaniu systemów przetwarzania informacji. Aplikacja Kofax Transformation Modules segreguje komputerowo takie dokumenty jak faktury oraz inne papierowe pisma przetwarzane zostają na wygodniejszą elektroniczną formę (dodatkowe informacje na stronie).


Laptop i rachunki
Program Kofax Transformation Modules za pomocą czytnika rozpoznaje jak też segreguje wymieszane pisma, wykrywa z blankietów medycznych przykładowo druczków L4 niezbędne informacje (https://www.patronservice.pl/informacje/o-nas/ - przejdź na naszą stronę nasz link) w taki sposób, że przygotowanie dokumentacji kadrowo-płacowej staje się znacznie łatwiejsze, dzięki czemu mniej kosztowne. Następnym wydziałem gdzie wydaje się celowe zastosowanie programu Kofax Transformation Modules może być dział zleceń, automatyzacja przetwarzania dokumentów zakupowych. Zastosowanie omawianych rozwiązań to nie jedynie wymierne oszczędności pieniężne ale również zyski dla środowiska naturalnego dzięki ograniczeniu produkcji papierowych dokumentów. Wirtualny obieg pism jest także z pewnością wygodniejszy od klasycznego oraz bardziej odporny na uszkodzenia.

Tags: dokumenty, informacje, firmy, analiza, dane