Jak współcześnie wygląda rynek przesyłek kurierskich w Polsce, jakie zmiany na nim nastąpiły w ostatnich latach.

Posted on 10/10/2022 7:11am

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem wysłania przesyłki było skorzystanie z usług państwowego molocha, to znaczy poczty polskiej. Jakość usług pozostawiała wiele do życzenia, przesyłki często się gubiły lub dochodziły po długim czasie, więc małe zadowolenie klientów było zupełnie zrozumiałe.


kurier rowerowy
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Wprawdzie działały wówczas jakieś kurierskie firmy, lecz ich usługi były bardzo drogie i mało dostępne. Przełomem stał się dynamiczny rozwój sieci internetowej, który przyczynił się do rewolucji w wielu dziedzinach, w tym również na rynku kurierskich przesyłek. Wszystko rozpoczęło się od sklepów internetowych oraz aukcji - ich klienci skazani jedynie na pocztę polską ogromnie na nią narzekali. Zauważyli to różni przedsiębiorcy i zaczęły powstawać pierwsze firmy, które się zajmowały właśnie obsługiwaniem internetowych zakupów.

W którym momencie na rynek wkroczyły także największe międzynarodowe firmy kurierskie, i do czego to doprowadziło, bardzo dobrze obecnie widać. Dziś rola poczty jest coraz mniejsza, a na rynku królują tanie przesyłki kurierskie krajowe , bardzo podobne cenowo do pocztowych paczek, a jednak o znacznie wyższym standardzie i szybkości.Obecnie wysłanie paczki kurierem jest bardzo szybkie i łatwe. Duża część firm kurierskich umożliwia albo zamówienie odebrania przesyłki bezpośrednio z domu, lub też wysłanie jej w jednym z wielu stacjonarnych punktów. Coraz bardziej popularni są też pośrednicy, którzy współpracują z kilkoma różnymi kurierami.


Po pierwsze dzięki dużej ilości przesyłek wynegocjowały one znacznie lepsze warunki cenowe dla swoich klientów.

Czyżby nasz post przypadł Ci do gustu? Przejdź zatem na naszą świeżą witrynę - tam można zobaczyć tutaj (lrg-lodz.pl/) kolejne świetne wpisy.

Kolejną zaletą będzie to, że w przypadku mniej standardowych paczek można będzie poszukać najtańszej oferty. Przy standardowych paczkach cenniki wszystkich są prawie takie same, jednak jeśli pojawi się coś mniej typowego, to występują różne dopłaty, które mogą niekiedy sięgać stu procent ceny podstawowej. Idąc do firmy współpracującej z paroma kurierami można będzie sprawdzić w jednym miejscu ceny i wybrać ofertę, która będzie najbardziej odpowiadać pod kątem ceny -> polecana strona.

Tags: firmy, pośrednicy, przesyłki, zamówienie, paczki