Jak nieszablonowo zareklamować prowadzony biznes czyli zalety i wady broszur reklamowych

Posted on 08/12/2022 7:48am

Świat dookoła nas otoczony reklamami, są one w zasadzie na każdym kroku. W którą stronę się nie spojrzy, to widzi billboardy i plakaty, w skrzynkach na korespondencję każdego dnia znajduje się po kilka ulotek, a włączając radio czy telewizję również co chwilę słyszy się reklamowe spoty.
Broszury reklamowe
Author: Drukarnia Kid
Source: www.drukarniakid.pl
W takim zalewie reklamy trudno się dziwić, że wielu ludzi zwyczajnie nie zwraca na nie uwagi, po prostu się do nich przyzwyczajając. A z kolei to powoduje, że firmom które chcą dotrzeć do takiej grupy klientów wcale łatwo nie będzie, niekiedy będą one musieć wyjść poza stereotypy i wymyślić reklamę, która jednak klientów zachęci do tego, żeby się z nią zaznajomić.

Jedną z takich nietypowych form reklamy, bardzo skutecznych jeżeli się je dobrze opracuje, są broszury. Porządna broszura reklamowa to tak naprawdę streszczenie wszystkich ważnych informacji o produktach czy usługach na kilku kartkach druku. Jej należyte opracowanie, zastosowanie odpowiednich zasad i atrakcyjny wygląd sprawią, że spora ilość klientów obojętnych na inne formy reklamy może po nią sięgnąć, i zapoznać się z informacjami tam zawartymi.

Aby reklamowa broszura mogła spełnić swoje zadanie, to podczas projektowania trzeba pilnować kilku zasad. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią ilość stron, najskuteczniejszy jest format mający ich sześć. Pierwsza powinna być przeznaczona na zaproszenie, czyli logo lub fotografię głównego produktu.

Na ostatniej powinno się umieścić wszystkie informacje o kontakcie, więc na resztę wiadomości pozostają cztery środkowe. Treść broszury nie powinna być tylko nudnawym opisem, bo raczej nikt nie będzie miał ochoty tego czytać. Znacznie lepiej sprawdza się połączenie opisów z atrakcyjnymi zdjęciami, takie połączenie będzie dużo korzystniej odbierane przez większość klientów.

Oprawa graficzna jest bardzo ważna, cała broszura powinna być utrzymana w jednolitej kolorystyce.

Jeśli czujesz, że ta publikacja może okazać się Twoim zdaniem za skąpa, to zamieszczony tu (https://log-trans.pl/) materiał na pewno przypadnie Ci do gustu. Kliknij i sprawdź!

Istotne jest również końcowe wydrukowanie broszury, powinno się ją wydrukować na papierze dobrej jakości, z tego też powodu wydruk broszur reklamowych powinno się zlecić sprawdzonej, profesjonalnej drukarni.

Drukarnia KID zaprasza:Tags: reklamy, Druk, broszury