Jabłka jako ojczysty, wspaniały owoc

Posted on 06/05/2018 7:37am

Jabłka to ojczysty, smakowity owoc, który zachwyca arsenałem odmian różniących się wymiarem, kształtem, barwą, smakiem, zapachem i przeznaczeniem.


Jabłka zmniejszają poziom cholesterolu, ochraniają serce, odtruwają.
mieszkania
Author: Mermaid Properties Sp. z o.o.


Szklanka do herbaty
Source: www.garneczki.pl


Najbardziej odpowiednie jabłka są prosto z sadów, dojrzewające w słońcu. Powinno się włączyć te owoce do diety, gdyż usprawniają trawienie, przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się, wspierają odchudzanie. Warto skorzystać z szerokiej gamy gatunków, które proponuje hurtownia jabłek i kupić większą ilość tych wspaniałych owoców.


Jabłka trzeba konsumować całe, razem z gniazdami nasiennymi i skórą, ponieważ właśnie tam jest największa ilość pektyn. To one oczyszczają system, regulują florę bakteryjna jelit, zapobiegają zatwardzeniom, pomniejszają wchłanianie cholesterolu, chroniąc przed miażdżycą i zawałem. Pomimo kwaskowatego smaku jabłka odkwaszają organizm, bowiem sporo w nich zasadowego potasu i żelaza. Surowe owoce wzmacniają układ krążenia, poprawiają pracę wątroby i posiadają działanie moczopędne. Mus zrobiony z jabłek może wspomóc w leczeniu laksacji i choroby wrzodowej. Owoc ten syci i ma niedużo kalorii, toteż są bezkonkurencyjne w terapiach odchudzających.


sałatka
Author: Basheer Tome
Source: http://www.flickr.com


Owoce te bardzo często stosowane są do przygotowywania deserów. Najchętniej stosujemy jabłka do szarlotki, tart i jabłeczników. Nadają się one również do potraw wytrawnych, głównie tłustych mięs kaczki, wieprzowiny, a także wątróbki.
Dobrze komponują się też w surówkach dodając im swoistego smaku.


Jabłka należycie magazynowane zachowują zalety smakowe i odżywcze przez długi okres, toteż jest możliwość je konsumować przez cały rok.

Tags: choroby, deser, organizm, bar, charakter