Internet – uczmy się go wykorzystywać!

Posted on 22/06/2018 8:39am

Internet – korzystamy obecnie z niego wszyscy. Jest dla nas codziennym życie. Potrafi być on świetnym narzędziem, które pomoże nam w nad wyraz wielu kwestiach, ale równocześnie niestety potrafi być również niebezpieczny. Istotne jest więc, aby potrafić z niego dobrze korzystać. Przede wszystkim Internet może być groźny dla osób, które są jeszcze bardzo niedoświadczone oraz ufne – a zatem dla dzieci oraz nastolatków. Obowiązkowo musimy wobec tego kontrolować, w jaki sposób nasze maluchy korzystają z Internetu. Interesować się, z kim się kontaktują, z kim rozmawiają, na jakie portale wchodzą, czy nie mają niepewnych wirtualnych znajomych i czy nie dokonują karalnych transakcji.
strona internetowa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Z przeciwnej strony w żadnym wypadku nie możemy im kompletnie zabraniać korzystania z sieci – w końcu może być to znakomite narzędzie do poszerzania wiedzy i do rozwijania się. Innym zagrożeniem w sieci są hakerzy. Wiedzą oni dobrze, jak zablokować strony internetowe , jak również w jaki sposób włamać się na dysk innego użytkownika. Musimy więc zachować szczególną ostrożność i nie instalować aplikacji, co do pochodzenia których nie jesteśmy kompletnie przekonani. Może to nam przynieść wyłącznie problemy. http://alterweb.pl/-jak-blokowac-strony-internetowe-za-pomoca-google-chrome
Z przeciwnej jednak strony Internet może nam dać przeróżne genialne możliwości. Np. przedsiębiorcy mogą przy jego pomocy zareklamować swoje usługi w niebywale tani sposób, a równocześnie docierając do całej masy
strona internetowa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
hipotetycznych klientów. Jeśli wymyślą chwytliwy slogan reklamowy, to z pewnością dotrze on za pośrednictwem Internetu do zdecydowanie większej ilości ludzi niż byłoby to możliwe, gdyby dysponowali wyłącznie ulotkami lub plakatami. Są to jednakże możliwości, jakie nie każdy z nas jeszcze spostrzega.

A szkoda, i to ogromna. Lecz a czasem świadomość ich dotycząca będzie rosła oraz coraz więcej osób będzie z nich korzystało. Póki co jednak Internet to nieprzerwanie zagadka. Mało kto ma świadomość ogromu możliwości, jakie nam on zapewnia. Czy wiesz na przykład, co to jest metoda swot (opis metody SWOT)? Z pewnością nie. A takich zagadek istnieje jeszcze całą masa. A wobec tego jeżeli tylko jesteś żądny wiedzy i ciekawy świata, to masz wiele do nadrobienia. Rozpocznij już dzisiaj, nie ma na co czekać. Tyle jeszcze przed Tobą.

Tags: dysk, plakat, transakcje