Doskonała szkocka - na czym polega popularność tego trunku?

Posted on 26/03/2022 7:16am

Szkocka to jeden z najbardziej cenionych przez koneserów trunków. Nie ma się co dziwić, złożoność smaku, różnorodność jej rodzajów i odmian jak to, iż na szkockiej można całkiem nieźle zarobić powoduje, że zainteresowanie tym napojem wzrasta z każdym rokiem.


chivas regal
red label
Author: Wolfgang Lonien
Source: http://www.flickr.com
Gdy mówimy o whiskey nie sposób zgubić się w ogromnej liczbie detali, jakie nadają wyjątkowości temu doskonałemu alkoholowi. Na rynku jest dostępna naprawdę spora liczba opracowań, artykułów a także grup dyskusyjnych, na których porusza się tematy związane z tym alkoholem - zaczynając od niuansów smakowych, aż po kwestie techniczne czy też historyczne. W naszym kraju również obserwujemy wzrost zainteresowania whiskey. Ciągłym zainteresowaniem cieszą się takie odmiany jak JW Red Label albo też Chivas Regal. Jeżeli chodzi o tą pierwszą whiskey, to na rynku jest dostępnych wiele jego odmian, jednakże to w istocie Red Label ze względu na swoją przystępną cenę jest bardzo często wybierany przez konsumentów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zobacz . Chivas Regal to, podobnie jak Red Label whiskey rodem ze Szkocji, uważanej przez wielu za królestwo tego wyjątkowego alkoholu. Wyróżnia się złożonością aromatu, w którym wyczuwa się elementy wanilii, dębu a także czerwonych owoców.


Innym niezwykle popularnym alkoholem jest Jack Daniels a więc whiskey, a właściwe burbon, który pochodzi z Tennessee w USA. Jest to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawanych marek alkoholów na świecie.

Gdy będziesz poszukiwać pokrewnych danych na wątek omawiany w opisywanym poście, to wejdź tu reisling - na pewno te artykuły także Cię zaciekawią.

Warto tutaj wspomnieć jaka jest różnica pomiędzy szkocką (np. Red Label) a burbonem. Ten ostatni wytwarzany jest tylko i wyłącznie w USA i musi być destylowany z użyciem 51% kukurydzy. Whiskey, , która pochodzi z Irlandii czy też Szkocji nie posiada takich restrykcji a procent kukurydzy jest zdecydowanie mniejszy. Jeśli chodzi o alkohol taki jak Jack Daniels cena nie jest bardzo wygórowana oraz waha się w rejonach kilkudziesięciu złotych za butelkę 0,5l. Więcej ciekawych informacji znajdziesz pod linkiem jack daniels. Jeżeli mówimy o popularności napojów alkoholowych w Polsce to oprócz whiskey niezmiernie popularny jest pieszczotliwie nazywany Jager. Jest to pochodzący z Niemiec likier, którego fundament smakowy stanowią zioła oraz przyprawy. Gdy rozważamy ceny najbardziej popularnych alkoholi Jagermeister cena jest podobna do cen whiskey takich jak Red Label bądź też Chivas. Popularny “Jager” stanowi często bazę do smacznych drinków, jakie doceni nawet najbardziej wybredny klient.

Tags: twarz, ceny, klient, konsument