Dlaczego podczas urządzania grilla przyda się parę gadżetów ułatwiających przygotowywanie potraw.

Posted on 03/08/2018 7:25am

Zaczynając sezon grillowy należy zaopatrzyć się w kilka przydatnych gadżetów, mogących znacznie pomóc w wygodnym przygotowywaniu posiłków. W końcu grilla rozpala się nie po to, żeby go bez przerwy pilnować czy doglądać, ale żeby przyjemnie spędzić przy nim wolny czas.


Dania z grilla
Author: Arnold Gatilao
Source: http://www.flickr.com


Na szczęście w sklepach kupić można wiele rozmaitych drobiazgów, dzięki którym dużo przyjemniej będzie się grillowało. Do podstawowego wyposażenia trzeba zaliczyć sztućce, w skład jakich najczęściej wchodzi szczypce, widelec i łopatka w temacie akcesoriów do grillowania. Najlepsze są sztućce zrobione z porządnej, nierdzewnej stali, jeśli się takie kupi, to bez problemów wytrzymają sporo sezonów. Należy się także zaopatrzyć w dobre rękawice, bowiem grille nagrzewają się czasem do dość wysokiej temperatury. Dzięki rękawicom przyrządzenie jedzenia będzie dużo bardziej bezpieczne. W sprzedaży są nawet dedykowane rękawice przeznaczone właśnie do grillowania. Są one wykonane z antypoślizgowego materiału, który przede wszystkim chroni przed przypadkowym wyślizgiwaniem się naczyń.
Żeby przygotowywane na grillu potrawy były smaczne i zdrowe, to powinien on być odpowiednio rozpalony. W przypadku urządzeń gazowych czy elektrycznych problemu nie ma, ale przy węglowych należy się już postarać o to, żeby utrzymać właściwą temperaturę. Wykorzystać do tego celu można swoje płuca, lecz nie jest ani przyjemne, ani też bezpieczne. Z tego też powodu z pewnością wśród grillowych akcesoriów przyda się zasilana bateriami dmuchawa lub mieszek skórzany. Przy jego pomocy będzie można sprawnie zapalić węgiel i utrzymać jego odpowiednią temperaturę dodatki do grilla. Oglądając następne akcesoria do grilla można również kupić obrotowy ruszt. Za jego pomocą można będzie przyrządzać grubsze mięsa, po prostu je co jakiś czas obracając.


Bardziej doświadczeni kucharze z pewnością nie będą gardzić termometrem do żywności, najlepiej z wyświetlaczem elektronicznym. Zaawansowane termometry mają także alarm, który załącza się, kiedy kontrolowana potrawa osiągnie właściwą temperaturę.

Tags: sok, olej, kłopot, typ