Czy dzisiaj gospodynie gotują świąteczne dania w taki sam sposób jak ich prababcie?

Posted on 08/05/2020 7:45am

Nowoczesna kuchnia eleganckiej pani domu zaczyna coraz bardziej przypominać chemiczne laboratorium. A to za sprawą licznych akcesoriów kuchennych, które w bijących po oczach brawach i stylowych formach wyglądają jak laboratoryjne przyrządy. Weźmy pod lupę chociażby takie pojemniki na ocet. Są one wyprodukowane często z różnokolorowego szkła lub z plastiku.Tego typu przykładów można byłoby mnożyć na pęczki, ale jeden fakt pozostaje niezmienny - gospodyni inaczej przygotowuje wigilijną kolację niż jej babcia, a nawet mama. To niezwykle interesujące zagadnienie omówimy na przykładzie noworocznych wypieków.
www.garneczki.pl
Author: park sumi
Source: http://www.flickr.com
Ciasta wigilijne wymagają dużego zaangażowania ze strony kucharza, ale i nieprzeciętnej fantazji. Nawet jeżeli piecze się tradycyjne pierniki, to warto przyozdobić je w oryginalny sposób. Współczesny asortyment akcesoriów kuchennych jest naprawdę zapierający dech w piersiach. Można zakupić formy do ciast w kształcie gwiazdek albo dekoracyjny komplet części, dzięki któremu bywa się w stanie stworzyć zachwycające typowo świąteczne ozdoby. Zanim jeszcze przystąpimy do ozdabiania naszego cukierniczego dzieła, które pozostaje jednocześnie niesamowicie smaczne, to wpierw udamy się na sprawunki.
Kiedy już wszystkie konieczne towary zostaną położone na kuchennym blacie, wówczas gospodyni wyciąga z najciemniejszego zakamarka stolnicę i wałek do ciasta. Nasze babcie wykorzystywały przede wszystkim przybory wytworzone z drewna bukowego. A obecnie prawnuczki rzeczonych babć rozwałkowują wigilijny placek wykorzystując całkiem inne narzędzia, a wśród nich pierwsze miejsce zajmuje stolnica silikonowa - maty silikonowe do ciasta.

Czy podnoszony wątek bardzo Ci się spodobał? Jeżeli tak, to pójdź dalej oraz przeczytaj informacje, w które obfituje odmienny portal.

Oprócz wymienionego, ma ona w kuchni także inne zastosowania. Otóż można ją wykorzystać jako podkładkę pod deseczkę do krojenia bądź podstawkę pod dopiero co zdjęte z palnika garnki. Taka stolnica silikonowa bardziej przypomina niewielki obrusik i z tą tradycyjną wersją stolnicy ma naprawdę bardzo mało wspólnego, przynajmniej spoglądając od tej czysto wizualnej strony.

To przykuwający wzrok post, ale poza tym zobacz także inny podobny oraz równie nietuzinkowy wpis - my zalecamy to źródło (https://4stronysmaku.pl/wodka-bezalkoholowa/).

Wyćwiczona ręka gospodyni potrafi jednak zamiesić na niej ciasto na najlepszy świąteczny placek na ziemi, tylko być może te nieco starsze kobiety mogą mieć trudności z przyzwyczajeniem się do tego bardziej współczesnego sprzętu.Podobnie rzecz się przedstawia w przypadku innych akcesoriów do noworocznych wypieków. Przykładowo taki wałek do ciasta (termiczne wałki do ciasta i nie tylko) także może być wykonany z silikonu, co znacznie ułatwi pani domu przygotowanie szarlotki. Do silikonowej powierzchni lepkie ciasto nie będzie się przecież lepić. Jak widać, chociaż asortyment kuchennych akcesoriów rozrósł się bardzo, to w dalszym ciągu można korzystać ze zweryfikowanych przepisów i zachwycić gości smakowitym wypiekiem.

Tags: ciasta, garnki, świąteczny placek