Czy spożywanie dań zrobionych na ruszcie mogłoby być dla nas zdrowe?

Posted on 09/07/2018 7:18am

Spożywanie potraw z rusztu wielu ludziom kojarzy się z przebywaniem w okresie letnim na swej działce w towarzystwie swej rodziny czy kolegów. Jednak nie musimy ograniczać się jedynie do tego czasu, gdyż są także tego typu przyrządy, jakie są instalowane na stałe we wnętrzu budynku.


Dla co poniektórych restauracji jest to pomocnicze źródło przychodu.


Oczywiście grille stałe także mogą zostać elementem oprzyrządowania ogródka, wcale nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do tych mobilnych modeli. Te zaś także mogłyby być, podobnie zresztą jak wspomniane uprzednio grille tak zwane stałe, zasilane różnymi rodzajami paliwa. Istnieją więc następujące rodzaje grilla:


Ciepła sałatka z brukselki
Author: Sfera PR
Source: Sfera PR


Grill węglowy


Źródłem temperatury w takim narzędziu jest lekka czarna mieszanka pod nazwą węgiel drzewny lub czerń węglowa, (która jest wytwarzana z drewna w czasie procesu jego suchej destylacji)


Grill gazowy


Zasilane one są znanym gazem Liquefied Petroleum Gas (propan butan), który przechowywany jest pod ciśnieniem. Ciekawostką jest to, że posiada on wtedy formę cieczy. Atutem tego typu rozwiązania jest ekonomia oraz estetyka.


Grill elektryczny
Małe (wielkości tostera) lub trochę większe (wielkości dwupalnikowej kuchenki) urządzenia zasilane są normalnym prądem elektrycznym. Umożliwiają one niejednemu cieszenie się z grillowanych potraw, które można przyrządzić w zaciszu swej rodzinnej jadalni.


zapach
Author: Häagen-Dazs


Niezależnie od rodzaju naszego narzędzia, daje on okazję do miłego spędzenia czasu z daleka od codziennych trosk.


Z innej strony w społeczeństwie pokutuje przeświadczenie, że grillowane posiłki mogą być toksyczne dla naszego ciała. Prawda jest taka, że posiłki przygotowywane na ruszcie mogłyby być właściwe (min. niewiele kaloryczne), jednak należy je odpowiednio przyrządzić, stosując np. węgiel drzewny.

Tags: potrawy, gra, pomoc, Składniki, letni