Czy moja firma coś zyska gdy uruchomię program lojalnościowy dla klientów? Informacje dla początkujących.

Posted on 11/02/2019 3:22pm

Benefity dla konsumentów wynikające z brania udziału w programach lojalnościowych są tego warte. Często mają formę zniżek cenowych czy nagród. Kartę na którą zbieramy punkty w programie lojalnościowym można wyrobić przy kasie – kiedy płacimy za zakupy, zarejestrować przez internet na stronie sklepu i wypełniając odpowiedni formularz oraz aktywując swoje konto drogą mailową.

Programy lojalnościowe
karty lojalnościowe
Author: Robert S. Donovan
Source: http://www.flickr.com
całkiem szybko stały się popularne. A jak to wygląda od strony sklepu?Zasadnicza sprawa jest taka, czy dana firma faktycznie potrzebuje wprowadzenia programu lojalnościowego i jeśli odpowiedź brzmi tak, to co chce poprzez jego rozpoczęcie osiągnąć? Trzeba pamiętać, iż by odnieść sukces, program musi być tworzony przez cały personel, na jaki składają się przedstawiciele wszystkich sektorów firmy – na przykład sprzedaży, IT, działu prawnego, zamówień, PR i marketingu, który najczęściej steruje działaniami zgranego zespołu i to na nim spoczywa całkowita obsługa programów lojalnościowych. Oczywiście bez wsparcia i bez przekonania zarządu o decyzji wprowadzenia programu lojalnościowego, przygotowana kampania może nie mieć sensu. Na wstępie dobrze jest zapytać: czy moja firma coś zyska w chwili gdy uruchomię programy lojalnościowe dla klientów? Ile wizyt jednego klienta rocznie to bezpieczne minimum, które pozwoli uruchomić program lojalnościowy przynoszący wymierne benefity dla przedsiębiorstwa? Warto sprawdzić: programy lojalnościowe.doczytaj również (sprawdź)IMG=1405/536a337499d65___flickr_5462212306.jpg|R|W=200|ALT=karta lojalnościowa]Czy karty stałego klienta w branży niskomarżowej się sprawdzą? Czy przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na działania w zakresie programu, trzymając kciuki za zwrot z poczynionych inwestycji. Istotna kwestia to to, że wartość zaplanowanych nagród rzeczowych w żadnym wypadku nie może przekraczać zysku generowanego przez klienta, dlatego zanim zaczniemy prace nad programem należy przeprowadzić szczegółową analizę finansową w obliczu nadchodzących kilku lat. Reguły, cele i mechanizmy w różnych biznesach też będą inne.

Fascynują Cię dane na przedstawiany temat? To świetnie, ponieważ mamy polecany serwis internetowy, który ma jedynie informacje, których aktualnie wymagasz.


Kiedy tylko obsługa programów lojalnościowych idzie dobrze, a warunki są zrozumiałe, konsumenci są zadowoleni, program powinien dostarczać benefity obu stronom. Więcej informacji - obsługa programów lojalnościowych.

Tags: inwestycja, biznes, rabat