Co wyróżnia ziarna kawy pochodzące z Brazylii?

Posted on 13/07/2021 8:20am

Brazylia to jeden z największych na świecie producentów kawy. Sprawdź co cechuje brazylijskie uprawy i jak smakuje kawa pochodząca z Brazylii.


Położenie geograficzne Brazylii sprawia, iż jest to świetne miejsce do uprawy kawy wysokiej jakości.
odziez dla gastronomii
Source: sklep.empak.com.pl


Dlatego Brazylia to od mniej więcej 150 lat jeden z największych producentów kawy. Główne rejony uprawy kawy to Santos, São Paulo oraz Minas Gerais. Gorący klimat, dużo słońca i górzyste tereny - to doskonałe warunki do produkcji wysokogatunkowej kawy brazylijskiej.

Jeżeli powyższy tekst daje Ci do myślenia, kliknij ten odnośnik i oprócz tego zdobądź ważne informacje (http://zafaworkwear.pl/fartuchy-do-sklepu/), które również są godne zauważenia.

Poprzez wymienione czynniki odmiany kawy z Brazylii cieszą się dużym zainteresowaniem. W Ameryce Południowej właściwie jedyną konkurencją jest kawa kolumbijska. Kawa brazylijska jest przeważnie łagodna w smaku, lekko czekoladowo-orzechowa, średnio mocna o niskiej kwasowości.

Z przyjemnością zasugerujemy Ci inny takiego rodzaju materiał. Jeśli masz chęć go sprawdzić, zobacz treść na stronie (https://boxkitchen.pl/catering-dietetyczny-krakow/), którą znajdziesz w tym miejscu.

Jest wyśmienita sama w sobie oraz doskonała do uzupełnienia mieszanek. Można ją przyrządzać w ekspresie ciśnieniowym,jak i tradycyjnej kawiarce.


Gatunkami najczęściej produkowanymi w Brazylii są arabica i robusta. Obecnie Brazylia wytwarza niemal jedną trzecią wszystkich przeznaczonych do sprzedaży ziaren arabiki i robusty. Popularną odmianą kawy pochodzącą z Brazylii jest Burbon Santos (zwana również Santos). Charakterystyczne cechy tej kawy to owocowy i kwaskowaty smak. Następnym dość popularnym gatunkiem jest Rio. Kawę Rio wyróżnia ciekawy posmak określany jako “medyczny”, podobny do do jodyny.
Ten nietypowy posmakwynika z rozwoju mikroorganizmów na ziarnach kawy. Sprawdzonym miejscem, gdzie możemy kupić kawę brazylijską jest palarnia kawy.

Tags: sok, organizm, ziarna