Co wpływa na jakość żeliwnych naczyń czy patelni?

Posted on 17/11/2022 8:06am

Wykonane z żeliwa rondle czy inne naczynia, mogą cieszyć się rosnącą popularnością w rodzimych kuchniach. Nic zaskakującego, jeżeli surowce, które były wykorzystane do ich produkcji są najlepszej jakości, to z pewnością będą cieszyły swych użytkowników przez niezwykle długi czas.
ciało
Author: black+blum
Source: http://fabrykaform.pl


Przed samym zakupem powinniśmy jednak upewnić się, czy wybrany przez nas wytwórca spełnia wszystkie wymagania względem wybranego przez nas produktu. Chodzi tutaj m.in. o jakość żeliwa, gdyż w takiej branży, tak zresztą jak w każdej innej, istnieje mocna konkurencja z choćby Chin. Cena tego typu konkurencyjnych przedmiotów jest mała, ale niestety koresponduje z ich nie najlepszą jakością. Z tego też powodu naprawdę dobrze byłoby traktować taki zakup jak inwestycję oraz wydać nieco większą kwotę i kupić towar, który spełnia różne restrykcyjne europejskie normy. Jeśli jesteś zwolennikiem takiego poglądu, dobrym rozwiązaniem będą garnki żeliwne Le Creuset. Ta firma (iso 14001) działa na rynku już od ok. stu lat, zatem z pewnością ma właściwe doświadczenie.


Kuchnia, aranżacja w stylu tradycyjnym
Author: MEGA MEBLE
Source: MEGA MEBLE


samopoczucie
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com


Trzeba mieć świadomość, że tanie żeliwo to swoisty paradoks, gdyż właściwie jest to dosyć kosztowny surowiec, zatem wykonane z niego produkty też takie być muszą. Ponadto do ceny samego żeliwa trzeba doliczać jego oprawę, czyli to, czym jest ono pokryte. Chodzi tutaj chociażby o glazury porcelanowe.
Najszybszym sposobem, w jaki możemy upewnić się w odniesieniu do typu opisywanego materiału, jest jego waga. Powinna być ona jak największa, gdyż im konkretne naczynie jest lżejsze, tym ma więcej pęcherzyków powietrza. To z kolei niezwykle niekorzystnie przyczynia się na jakość samego towaru.

Tags: ceny, patelnie, zakup, naczynie