Co to są programy lojalnościowe? Czy ma sens z nich korzystać? Czy przynoszą korzyści?

Posted on 29/08/2018 2:28pm

Programy lojalnościowe są już w Polsce dość znane, dlatego też sporo osób z czegoś takiego korzysta. Właściwie to pojawiły się w naszym kraju kilkanaście lat temu, przez co mieliśmy czas, żeby się do nich jakoś ustosunkować. Kolekcjonowanie punktów w przeróżnych programach jest niemalże codziennością, co więcej, niektóre osoby nie wyobrażają już sobie robienia zakupów bez stale obecnych bonusów.


karty lojalnościowe na kawę
Author: a olin
Source: http://www.flickr.com
Biorąc udział w takich programach nie powinniśmy się rzecz jasna spodziewać, iż nagrody uda nam się zdobyć bez problemu, łatwo oraz zawsze. Często, aby być w stanie wykorzystać punkty powinniśmy zrobić na dość dużą kwotę lub wykonać parę mniejszych czynności, na przykład dokonać rejestracji w serwisie internetowym. Wiele firm stosuje program motywacyjny, który ma mieć wpływ na nasze większe zaangażowanie w konkretną akcję. Z reguły więc to działa, szczególnie jak mamy wrażenie, iż dostajemy coś w zamian.

Jak wiadomo jednak, nic na świecie nie istnieje za darmo, dlatego też za takie rzeczy ktoś musi zapłacić. Jeśli więc używamy tego typu programów, to co damy w zamian? Programy lojalnościowe (Pro.Fill) to bez wątpienia duża dawka wiadomości o naszych zakupach oraz możliwość nęcenia nas ofertami bardziej dostosowanymi do naszych przyzwyczajeń. W ten sposób to funkcjonuje, że jeśli korzystamy z jakiejś karty w jakimś dużym sklepie, to od czasu do czasu dostaniemy sms z informacją o najnowszej promocji. Jednakże, gdyby wziąć pod uwagę zalety oraz wady korzystania z tego typu rzeczy, to trzeba przyznać, iż warto z czegoś takiego korzystać. Szczególnie to istotne, jak chcemy zadbać o swoje finanse i liczy się dla nas każda, choćby mała, oszczędność. Jednakże trzeba mieć świadomość, że korzystanie z nich to raczej zabawa oraz możliwość uzyskania bonusów, aniżeli cel sam w sobie.


Dlatego właśnie z pewnością nie ma sensu podejmować decyzji zakupowych kierując się jedynie chęcią uczestniczenia w programie lojalnościowym. Nie powinno się więc korzystać z tego co oferuje dana firma tylko dlatego, że proponuje nam tego rodzaju program, bo można się srogo zawieść. Jednakże jeśli korzystamy z usług dobrej firmy i ma ona w ofercie tego typu możliwości, to czemu nie.

Tags: oszczędność, nagrody, oferty