Co ma wiedzieć świetny księgowy, czyli garść uwag o pracownikach idealnych

Posted on 21/10/2019 1:07pm

Każdy spawacz, który prowadzi jednoosobową firmę musi sobie poszukać księgowego albo księgową, ponieważ na własną rękę raczej nie będzie wypisywał faktur ani wypełniał formularzy dla ZUS-u oraz pozostałych instytucji państwowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo dużo, ale do tych najważniejszych zaklasyfikujemy zupełny brak czasu, jak również brak wymaganych kompetencji - w końcu nie każdy ma obowiązek wiedzieć, że tego roku kwota zmniejszająca podatek wynosi nieco powyżej trzy tysiące złotych. Świetnych księgowych potrzebują także potężne koncerny, banki i placówki szkoleniowe, w tym też politechniki.

Gotówka
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Kto zatem zechce zrobić karierę w księgowości, ten ma duże pole do popisu. Jednakże nie każdy księgowy będzie w stanie zbić kokosy na swoich umiejętnościach. Oprócz wiedzy encyklopedycznej, wymagana jest też praktyka w wymienionym zawodzie. Wykształcenie na europejskim poziomie gwarantują polskie uczelnie ekonomiczne, ale o praktykę w uznanym zakładzie pracy bywa trochę gorzej.

A właściwe zawsze pracodawcy kierują się zawartością rubryki doświadczenie zawodowe w cv kandydatki. I nic w tym zaskakującego - przecież doskonała księgowa to osoba, która potrafi kompetentnie dokonać odliczenia składek zus od dochodów, a także rozmawiać ze wspólnikami lub nabywcami w sposób logiczny i uprzejmy zarazem. W tym miejscu należałoby dodatkowo przypomnieć o umiejętności posługiwania się chociażby jednym językiem obcym.


Rewelacyjna pamięć to jeden z największych sprzymierzeńców każdego pracownika działu księgowości. W sieci trzeba bez przerwy sprawdzać wybrane fakty - kwota zmniejszająca podatek jest co roku inna, więc nie można opierać się na danych sprzed pięciu lat .http://www.cenabiznesu.pl/-etat-i-dzialalnosc-rozliczenie-kwoty-zmniejszajacej-podatekżerem], a dobry księgowy natychmiast poda wartość stawek, o które pyta kierownictwo.

Księgowość to określenie niezwykle szerokie i każdy księgowy musi zdawać sobie sprawę z tego, że z pewnością będzie poproszony o wyjaśnienie innych tematów, które bywają jedynie pośrednio połączone z jego kompetencjami. I tak, jeśli rozlicza podróże służbowe, to może być zapytany o to, w jaki sposób odbywa się homologacja pojazdów . Zresztą w żadnym razie nie trzeba być doradcą personalnym , żeby wiedzieć, że imhttp://www.cenabiznesu.pl/-jak-rozliczyc-nabycie-samochodu-z-n1-po-1-kwietnia-2014-r

Tags: ZUS, Księgowość, pracodawca, księgowy, urząd, menedżer, dyrektor, popis