Co jest najpopularniejszym trunkiem na weselu?

Posted on 15/02/2023 7:31am

Chociaż duża część par decyduje się dziś na wesele bez alkoholu, to zgodnie z rodzimą tradycją wódka zajmuje niezwykle istotne miejsce na weselnym stole. Jeżeli nowożeńcy decydują się na alkoholowe przyjęcie weselne, to stoją na pewno przed dylematem ile butelek wódki kupić i co zrobić z wódką, która po przyjęciu weselnym zostanie.


Zanim młodzi zakupią wódkę na wesele, muszą wiedzieć ile będzie weselników.


Najkorzystniej jest nabyć tyle półlitrowych butelek ile będzie weselników. Nawet jeśli część z gości nie będzie piła alkoholu, to gorzałka przyda się na nagrody w podziękowaniu dla osób, które szykowały przyjęcie weselne. Jeśli młodzi planują poprawiny, to powinni nabyć więcej alkoholu. Trzeba postawić na konkretną markę wódki a wybór jest dość duży. Na początku należy ustalić budżet. cena wódki zależy od marki. Dowolna wódka (zobacz: wódka z pieprzem) ma gustowną butelkę oraz prawidłowo będzie ona się prezentowała na weselnym stole. Najczęściej wybierane wódki przez nowożeńców, to wódki z niższej półki cenowej po 20-30 złotych za pół litra.


kolacja
Author: Kevin Law
Source: http://www.flickr.com
Zakup wódki weselnej należy zaplanować na kilka miesięcy przed uroczystością. Nie można pozostawiać tego na ostatnią chwilę, ponieważ w takiej sytuacji można by nie trafić na korzystne ceny. Alkohol najlepiej nabyć w hurtowni lub po znajomości. Można w takiej sytuacji otrzymać doskonałą cenę oraz będzie można oddać wódkę, która pozostanie po weselu. Wódkę najlepiej podawać w wiaderkach z lodem. Dysponują takimi wiaderkami zazwyczaj domy weselne albo firmy cateringowe. Każdy z dorosłych gości weselnych otrzymać musi także kieliszek. Wódkę należy przechowywać w pomieszczeniu, do którego wstęp posiadają jedynie nowożeńcy, świadkowie i kelnerzy. Trzeba uprzednio zdecydować, kto będzie odpowiadał za roznoszenie alkoholu na stoły. Najlepiej będzie, jeśli będą to kelnerzy.


Wódkę najkorzystniej kupić w markecie, do którego będzie można oddać nadmierną ilość. Wódka jest najbardziej popularnym trunkiem weselnym, ale należałoby także zaopatrzyć się w odmienne alkohole. Konieczny będzie również szampan.

Tags: kelner, cena, miejsce